Żaluzje drewniane pomysłem na odmienienie każdego wnętrza!

Na dźwięk słowa „żaluzje” widzisz przed oczami wyłącznie żaluzje aluminiowe? Czas to zmienić! Nadeszła era żaluzji drewnianych!

Drewno nie przez przypadek jest wykorzystywane we wnętrzarstwie niezwykle często. Materiał ten nie tylko doskonale spełnia funkcję dekoracyjną – jest on również gwarancją wytrzymałych i solidnych mebli. Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się żaluzje drewniane – są w końcu w stanie osłonić każde wnętrze, a na dodatek… wyglądają po prostu obłędnie! 

Żaluzje drewniane – dlaczego warto? 

Żaluzje drewniane potrafią doskonale skomponować się z każdym wnętrzem. Wyglądają klasycznie, a mimo to nadają pomieszczeniu oryginalnego charakteru. Dzięki swojej ponadczasowości zapewnią twojemu domowi niekwestionowany urok. Na rynku dostępne są żaluzje drewniane w najróżniejszych kolorach, dzięki czemu z łatwością dobierzesz ten odpowiedni dla twojego wnętrza.

Najważniejszą funkcją żaluzji drewnianych jest oczywiście ochrona przed zbytnim nagrzaniem i nasłonecznieniem pomieszczeń.  Żaluzje drewniane zapewniają prywatność, pomagając chronić domowników przed wścibskimi spojrzeniami, jak również w znaczący sposób wpływają na estetykę domu. Warto wspomnieć także o wygłuszającej funkcji żaluzji drewnianych – dzięki nim wnętrze osiąga zdecydowanie lepszą akustykę. Przy pełnym zaciągnięciu i zamknięciu żaluzji drewnianych otrzymujesz też gwarancję bardzo dobrego przyciemnienia pokoju. Należy podkreślić, że drewno, dzięki właściwościom termoizolacyjnym, wpływa na zabezpieczenie wnętrza przed przegrzewaniem się, co jest istotne głównie latem. 

Gdzie umieścić żaluzje drewniane?

Praktycznie wszędzie! Żaluzje drewniane perfekcyjnie sprawdzą się w kuchni, jadalni, pokoju dziecięcym, ale i w kuchni czy salonie. Będą pasowały do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, nowoczesnym, rustykalnym, loftowym czy industrialnym, jak również klasycznym. Warto pamiętać, że w pomieszczeniu, w którym planujemy umieścić żaluzje drewniane, nie może panować zbyt duża wilgotność – może ona niekorzystnie wpłynąć na trwałość i ogólny wygląd żaluzji.

Żaluzje drewniane – jak dobrać? 

Żaluzje drewniane złożone z prostych, drewnianych lameli, dostępne są na rynku w mnóstwie kolorów. Produkt występuje przede wszystkim w naturalnych odcieniach drewna, a także w barwach takich jak czarny, szary czy biały. Mnogość kolorów żaluzji drewnianych otwiera przed nami sporo możliwości w kwestii ich właściwego doboru do ogólnego designu pomieszczenia. Żaluzje drewniane zagwarantują twojemu wnętrzu oryginalny, niepowtarzalny charakter. Ważne, by w ciemnych i małych pokojach pokusić się o żaluzje drewniane w jasnych kolorach. We wnętrzach przestronnych i jasnych spokojnie można umieścić żaluzje drewniane o ciemniejszych odcieniach. 

Jak dopasować wielkość żaluzji drewnianych?

Podczas zakupu żaluzji drewnianych zwróć uwagę na ich szerokość. Wybierając odpowiednie wymiary na pewno natkniesz się na szerokości: 25, 50 i 70 mm. Chcesz osłonić małe okno? Wybierz lamele 25 mm. Żaluzja drewniana 25mm może zostać zamontowana w świetle szyby, a dzięki swoim linkom prowadzącym będzie w stanie utrzymać osłonę równolegle do okna nawet w momencie jego uchylenia. Pragniesz osłonić duże okna? Skorzystaj z żaluzji drewnianych 50 i 70mm, montując żaluzje do ściany albo do sufitu. Twoje okno jest niestandardowej wielkości? Pomyśl o żaluzji drewnianej wielkogabarytowej, której maksymalne rozmiary sięgają aż do 3,6m x 3,6m lub… Wykonaj żaluzję drewnianą na wymiar!

Żaluzje drewniane na wymiar

Ze względu na to, że żaluzje drewniane osiągają wśród nabywców coraz większe zainteresowanie, w sprzedaży dostępne są w najróżniejszych rozmiarach. Na rynku znajdziesz żaluzje drewniane, które są dostosowane do standardowych szerokości okien, jednak problemem nie będzie wykonanie żaluzji drewnianych na wymiar. Jeśli chcesz mieć pewność idealnego dopasowania – wybierz właśnie to rozwiązanie. Istnieje sporo firm świadczących podobne usługi – wystarczy zapoznać się z ich portfolio. 

Żaluzje drewniane do okien dachowych 

Żaluzje drewniane w oknach dachowych możesz zamontować nawet bez zbędnego wiercenia! Jak to zrobić? Okazuje się, że nie wymaga to specjalistycznego sprzętu ani szczególnych umiejętności. Żaluzje drewniane to idealne rozwiązanie zapobiegające zbytniemu nagrzewaniu się pokoju na poddaszu i możesz zamontować je bezinwazyjnie. Wystarczy, że odpowiednio dobierzesz zaczepy i mocowania, w związku z czym nie naruszysz ciągłości ramy i bezproblemowo wymienisz osłonę w zależności od potrzeb. Jak to zrobić? Zastąp tradycyjne wkręty zaczepami działającymi dzięki silnym mocowaniom lub zaciskom. Na założone górne zaczepy nałóż profil osłony, przewlecz linkę prowadnicy po obu stronach przez lamelki, a na końcu napnij je i zaczep na dolnych mocowaniach. Okazuje się, że żaluzje drewniane do okien dachowych bezinwazyjnie są w stanie założyć wszyscy, nawet ci nieposiadający umiejętności majsterkowiczów.

Żaluzje drewniane – sterowanie 

Żaluzjami drewnianymi możesz z łatwością sterować ręcznie – by podnieść lub opuścić żaluzję należy wtedy skorzystać ze specjalnego sznurka, łańcuszka lub pokrętełka. Życie możesz ułatwić sobie wybierając żaluzje drewniane sterowane elektrycznie. Elektryczne sterownie żaluzjami drewnianymi odbywa się za pomocą pilota, smartfona lub systemu inteligentnego domu. Sterowanie elektryczne sprawdza się przede wszystkim w przypadku posiadania większej ilości żaluzji drewnianych lub innych przesłon okiennych – dzięki niemu jesteś w stanie sterować całą grupą żaluzji jednocześnie. Żaluzje drewniane możesz podłączyć do wewnętrznej sieci elektrycznej lub zdecydować się na zasilanie akumulatorowe. To drugie jest nieco wygodniejsze, ponieważ nie wymaga użycia kabli. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu możliwe jest właśnie sterowanie żaluzjami za pomocą urządzeń mobilnych lub dzięki dedykowanemu pilotowi. 

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad wyborem osłon wewnętrznych, weź pod uwagę fakt, że to właśnie żaluzje najlepiej ochronią twoje pomieszczenia przed słońcem, zaś kiedy pokusisz się o żaluzje drewniane – zapewnisz swojemu domu nie tylko komfort, ale i cudowny design.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *