Karnisze elektryczne, czyli rozwiązanie z rosnącą popularnością!

Karnisze elektryczne cieszą się rosnącym zainteresowaniem, a ich najczęstsze miejsce zastosowania to nie tylko domy i mieszkania, lecz również wnętrza hotelowe, a nawet muzea czy teatry. Wygoda i niekwestionowana funkcjonalność karniszy elektrycznych aż prosi się o ich montaż w niemal każdej przestrzeni.

Karnisze elektryczne – dlaczego warto je zamontować?

Pierwszą bezsprzeczną zaletą montażu karniszy elektrycznych jest niewątpliwie wygoda. Karnisze elektryczne to szybka i – przede wszystkim – wygodna kontrola nasłonecznienia wnętrza i temperatury w nim panującej. Więcej: posiadanie karniszy elektrycznych wiąże się ze sterowaniem automatycznym. By sterować karniszami elektrycznymi nie musisz wstawać z fotela, ponieważ jesteś w stanie robić to za pomocą pilota. Niektóre z modeli karniszy elektrycznych posiadają funkcję ręcznego sterowania napędem. Dzięki niemu lekkie pociągnięcie zasłony wystarczy, by napęd kontynuował ruch karnisza elektrycznego aż do całkowitego przesunięcia zasłony. Do zalet karniszy elektrycznych należy także ich cicha praca. Urządzenia te są całkowicie bezgłośne – dzięki nim wpuszczanie słońca do sypialni nie wiąże się z zupełnie żadnym hałasem. Karnisze elektryczne można podzielić na karnisze elektryczne jednostronne lub karnisze elektryczne dwustronne. Ich montaż w łatwy sposób można przeprowadzić samodzielnie – nie jest do tego wymagane doświadczenie, ani szczególne zdolności majsterkowicza. Kolejną zaletą karniszy elektrycznych jest niewątpliwie ich wytrzymałość – karnisze są rozwiązaniem znoszącym spore obciążenia, dzięki czemu dopuszczalne jest użycie dowolnych tkanin na zasłony lub firan. Konstrukcja karniszy elektrycznych jest wysoce wytrzymała i gwarantuje bezawaryjne działanie. Dzięki karniszom elektrycznym zapewnisz swojemu wnętrzu stylową aranżację. Karnisze elektryczne możesz zamontować w mieszkaniu, ale także w biurze, hotelu lub restauracji. Zapewniamy, że ich obecność doskonale podkreśli design twojego wnętrza!

Karnisze elektryczne a bezpieczeństwo

Karnisze elektryczne możesz połączyć z systemem inteligentnego domu, co stanowi dopełnienie absolutnej wygody. Ciche, niezawodne i proste w użytkowaniu karnisze elektryczne to także doskonała ochrona przed włamywaczami i złodziejami. Ruch karniszy elektrycznych w perfekcyjny sposób symuluje obecność domowników, co genialnie sprawdza się na przykład podczas wakacyjnych czy weekendowych wyjazdów. 

Karnisze elektryczne – najważniejsze cechy 

Do najważniejszych cech karniszy elektrycznych zaliczamy: wysoką wartość udźwigu, pozwalającą na montaż zasłon wykonanych z dowolnych, także tych ciężkich materiałów, cichą pracę karniszy i nierzucający się w oczy napęd, a więc silnik. Przy wyborze karniszy elektrycznych warto zwrócić uwagę również na to, czy są one wyposażone w kilka poziomów prędkości przesuwu zasłony oraz w miękki start i stop, zapobiegający bujaniu się zasłon przy startowaniu oraz hamowaniu. Istotna jest także możliwość ręcznego sterowania przy braku zasilania oraz tzw. system touch-motion, polegający na automatycznym przesuwaniu się zasłony przy pociągnięciu tkaniny. Na rynku dostępne są karnisze elektryczne z widoczną szyną aluminiową oraz karnisze elektryczne z szyną schowaną w suficie. Jeśli pragniesz dopasować karnisze elektryczne do niestandardowej przestrzeni, istotna będzie także możliwość gięcia szyn. Weź pod uwagę te cechy podczas wyboru karniszy elektrycznych, ponieważ mogą okazać się kluczowe.

karnisze elektryczne

Karnisze elektryczne – jakie wybrać?

Rynek oferuje całe mnóstwo rozwiązań w kwestii karniszy elektrycznych. Możesz wybierać pomiędzy różnorodnymi typami karniszy i bez skrupułów dostosowywać je do swojego wnętrza. Mnogość wzorów i kolorów karniszy elektrycznych oferuje spore pole do manewru. Karnisze elektryczne nowoczesne, karnisze elektryczne w stylu retro, a może karnisze elektryczne klasyczne? Czemu nie! Z powodzeniem znajdziesz zarówno te jedno-, jak i wielokolorowe, a nawet takie ozdobione w awangardowe malowidła. Karnisze elektryczne dostosować można do każdego rodzaju wnętrza i niemal do każdej tkaninowej dekoracji. Coraz głośniej robi także się o karniszach elektrycznych z oświetleniem led, dających przestrzeni niesamowity, klimatycznych efekt. minimalna

Wymiarowanie karniszy elektrycznych 

Zastanawiasz się, jak wymiarować karnisze elektryczne proste? Tę robotę zostaw doświadczonemu specjaliście, który uwzględni wszystkie cechy i techniczne wymagania produktów. Uważasz, że posiadasz wystarczającą wiedzę i umiejętności? Przedstawiamy kilka niezbędnych wskazówek. Większość karniszy elektrycznych instaluje się we wnękach pomiędzy ścianą a sufitem. Dzięki odpowiedniemu dobraniu wymiarów, karnisze elektryczne będą działały bez zarzutu. Minimalna szerokość wnęki dla pojedynczego karnisza elektrycznego wynosi 10 centymetrów, dla podwójnego zaś – 20 centymetrów. Oczywiście wszystko zależy od sposobu szycia i grubości wybranej tkaniny. W przypadku, gdy w miejscu planowanego przesuwu zasłon znajdują się klimatyzatory, grzejniki, klamki lub inne elementy wpływające na utrudnienie przesuwu, wnęka musi zostać we właściwy sposób poszerzona. Podczas montażu karniszy elektrycznych od ściany do ściany istotne jest przewidzenie wielkości odstępów, umożliwiających zamieszczenie haków na końcach karniszy. Haki zamieszczane na zakończeniu karniszy służą do zawieszenia zasłony, która ma za zadanie zakrywać napęd. Odstępy te powinny wynosić minimum 1,5 centymetra po każdej ze stron. Co to oznacza? Zamawiany karnisz elektryczny powinien posiadać długość mniejszą o 3 centymetry od długości wnęki, w której planujesz go umieścić. Karnisze elektryczne charakteryzują się przesuwem jednostronnym lub przesuwem dwustronnym. Wyboru dokonuj na podstawie szerokości miejsca przeznaczonego na gromadzenie się materiału po bokach okna, koncepcji, zgodnie z którą chcesz urządzić (lub zostało urządzone) pomieszczenie, a także zgodnie z własnymi preferencjami. 

karnisze elektryczne

Karnisze elektryczne – cena

Kwoty karniszy elektrycznych wahają się w zależności od producenta, jednak w związku z rosnącą popularnością ich cena stała się już osiągalna dla każdego. Należy zaznaczyć, że karnisze elektryczne podnoszą ogólny koszt dekoracji okien, jednak jest to funkcjonalna ozdoba o niebywale dobrej jakości. Chcesz, by twoje karnisze elektryczne funkcjonowały sprawnie przez całe lata? Nie oszczędzaj i zdecyduj się na model wysokiej klasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *