Żaluzje pionowe to najpowszechniej stosowany typ osłon w pomieszczeniach biurowych, ale sprawdzają się również jako przesłona okien w mieszkaniach, salach konferencyjnych i gabinetach. Estetyczne minimalistyczne lamele poprzez suwanie i obracanie regulują ilość światła dziennego wpadającego do pomieszczenia.
Verticale doskonale sprawdzają się przy dużych połaciach okiennych, a także ciekawie imitują ścianki działowe lub przepierzenia w przypadku potrzeby wyraźnego lecz tymczasowego podzielenia wnętrza.
Łatwe w montażu do ściany lub sufitu aluminiowe szyny montażowe pozwalają na elastyczne zaaranżowanie okien i ścian półokrągłych poprzez gięcie w dowolnej płaszczyźnie. Istnieje również możliwość zastosowania Verticali we wnętrzach ze skosami.
Pionowe pasy wykonać można z materiałów różnego typu o szerokiej gamie kolorystycznej, pasującej m.in. do modernistycznych domów i biur. Wnętrze wyposażone w Verticale zyska elegancki, ale prosty klimat.
Obsługa rolet jest niezwykle prosta, sterowanie odbywa się za pomocą dyskretnego łańcuszka lub sznurka, korby lub elektrycznie. Wyposażenie Verticali w silnik jest opcją, o której zastosowaniu decyduje inwestor w dniu złożenia zamówienia. Przy podjęciu wszystkich decyzji dotyczących rolet radą i doświadczeniem służą nasi pracownicy. Pomogą oni dobrać wszystkie parametry żaluzji pionowych zgodnie z życzeniem zamawiającego.