Długotrwałe rolety zewnętrzne Screen (refleksole) zamontowane na przeszkleniach o nawet bardzo dużych wielkościach zapewniają ochronę przeciwsłoneczną dla budynków różnych przeznaczeń, w tym dla domów jedno- i wielorodzinnych, budynków biurowych i użyteczności publicznej, a także dla altan i ogrodów zimowych. Minimalizm produktu podkreśla wyjątkowość przedstawianej architektury.
Atutem refleksol, oprócz regulacji natężenia światła dziennego, jest termoizolacja wspomagająca oszczędzanie pieniędzy ograniczając pracę grzejników lub klimatyzatorów. Dodatkowo rozwinięta roleta screen jest idealną blokadą przeciw dostaniu się do wnętrza mocnego wiatru, zanieczyszczeń i insektów.
Szeroki wybór kolorystyczny wytrzymałych tkanin zawierających włókna szklane i PCV pozwala dopasować refleksolę do elewacji budynku, dzięki czemu rolety Screen bezbłędnie sprawdzają się w budynkach o różnej stylizacji i spełnianej funkcji. Materiały, z których wykonane są rolety, mimo zaciemnienia pomieszczenia nie ograniczają widoczności. Efekt ten zależny jest od wybranej przez inwestora barwy. Produkt jest łatwy w czyszczeniu oraz odporny na negatywne działania atmosferyczne.
Możliwy jest montaż rolet zewnętrznych typu Screen:
  • sufitowy
  • ścienny
  • elewacyjny
  • podtynkowy
Każda z tych opcji jest obsługiwana za pomocą pilota lub przełącznika, nawet przy osłonach wielkogabarytowych przeszkleń. Refleksole można łączyć w zintegrowane zespoły zarządzane jednocześnie lub indywidualnie.