Rolety w kasecie to nie tylko świetny wygląd

Rolety w kasecie to najbardziej popularny i niezwykle elegancki produkt przeznaczony do wszystkich modeli okien. Montowana do ramy okiennej kaseta jest niewielka, estetyczna i posiada kilka kolorów wykończenia. Jej zainstalowanie jest banalnie proste i zajmuje tylko kilka minut. Zawdzięczamy to specjalnie zaprojektowanym wytrzymałym wieszakom montażowym.
Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych materiałów roleta będzie idealnie pasować do każdego wnętrza, a dodatkowo kaseta ochroni zwiniętą tkaninę przed wyblaknięciem oraz osiadaniem kurzu. To sprawia, że produkt ma zapewnioną długotrwałość użytkową. Roleta sterowana jest za pomocą delikatnego łańcuszka puszczonego wzdłuż okna. System jest wyposażony w specjalny hamulec zlokalizowany w kasecie, który umożliwia zatrzymanie rolety na pożądanej wysokości bez konieczności blokowania go łańcuszkiem. To kolejny aspekt znacząco wpływający na stałość jakości produktu.

Jak wybrać roletę w kasecie?

Przy wyborze rolety w kasecie warto zastanowić się nad roletą z listwami poprowadzonymi wzdłuż ramy okiennej, które uniemożliwiają tkaninie odstawanie od tafli szkła. Dzięki temu można uniknąć przedzieraniu się światła do pomieszczenia w szczelinie między ramą okienną a materiałem rolety. Roleta z listwami prowadzącymi zalecana jest w pomieszczeniach o szczególnie wysokim nasłonecznieniu.
Rolety w kasecie to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie wygodę użytkowania połączoną z opcją doboru odpowiednich do aranżacji wnętrza kolorów. Zaletą tego rozwiązania jest również możliwość stosowania rolet w kasetach niezależnie od wystroju całego okna. Można zamontować roletę w kasecie nie rezygnując z dekoracyjnych firan i zasłon dzięki temu, że kaseta jest dyskretna i jedynie nieznacznie odstaje od płaszczyzny ramy okiennej.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ROLETAMI W KASECIE?

Skontaktuj się z nami

Rodzaje rolet w kasetach

Rodzajów rolet w kasetach jest kilka. Do trudniejszych aranżacyjnie wnętrz rolety w kasetach również są dobrym pomysłem, ponieważ oprócz wyżej omówionych kaset montowanych do ramy okiennej istnieją kasety instalowane do ściany lub sufitu. To rozwiązanie dedykowane jest zwłaszcza wnętrzom posiadającym okna łukowe. Dokładnie opracowany projekt aranżacji takiego pomieszczenia z wykorzystaniem rolety w kasecie może stworzyć nietuzinkową stylizację. Roleta montowana na ścianie lub suficie posiada opcję sterowania elektrycznego.