Firany i zasłony przez lata służyły jako ostatnia część przemyślanego wystroju mieszkania. Do tej pory w większości domów zobaczyć możemy różnych kształtów firany odgradzające świat zewnętrzny od wnętrza mieszkania, oraz kolorowe, nierzadko zdobione zasłony, które odcinają wścibskie spojrzenia i promienie słońca od pomieszczeń. Teraz, w dobie minimalistycznych wystrojów i praktycznych rozwiązań, zdecydowanie popularniejsze stały się rolety wewnętrzne.

Najważniejszym parametrem przy zakupie rolet wewnętrznych jest oczywiście wielkość okna czy innego oszklenia, które dana roleta ma zakryć. Zależnie od tego, na jaką roletę się zdecydujemy, potrzebny może być także wymiar wnęki okiennej. Dlatego właśnie należy zastanowić się wcześniej, jaki rodzaj rolety wewnętrznej nas interesuje. Oczywiście nasi ekspercie są zawsze gotowi do pomocy, dzięki czemu na pewno uda się wspólnie dobrać idealne rozwiązanie.

Rodzaje rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne podzielić możemy na kilka najpopularniejszych rodzajów, które charakteryzują się nieco odmiennym sposobem działania oraz użytymi materiałami. Są to:

Rolety rzymskie

Cechą charakterystyczną tychże rolet wewnętrznych i tym, co wyróżnia je na tle innych, jest to, że tworzą rozkładaną harmonijkę. Ich niepowtarzalny wygląd sprawia, że nadają się do nawet najbardziej ekstrawaganckich pomieszczeń.

Mogą być wykonane z różnego rodzaju tkanin, zależnie od naszych upodobań. Poza różnymi wariantami kolorystycznymi i wzorami. Najważniejszy jest jednak wybór przepuszczalność światła, który również zależy tylko od naszych preferencji, ponieważ na rynku dostępne są warianty od przepuszczających światło, przez pozwalające na dowolną regulację, aż po całkowite odcięcie dostępu światła.

Zobacz

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ROLETAMI WEWNĘTRZNYMI?

Skontaktuj się z nami

Rolety w kasecie

Te rolety wewnętrzne również pozostawiają nam ogromną wygodę przy doborze wzorów i kolorów, ale także materiału, z którego są wykonane. Dzięki temu bez trudu wpasują się do każdego rodzaju pomieszczeń. To samo tyczy się kasety, której rolety zawdzięczają swoją nazwę. Dostępna jest w najróżniejszych kolorach i wzorach tak, aby jak najbardziej zlewać się z ramą okienną. Dlatego właśnie wybór zaczyna się na kasetach białych, a kończy na takich imitujących drewno. Niezależnie od tego, jakiej kasety potrzebujemy, najpewniej będzie ona dostępna na rynku. A czym właściwie jest kaseta? Jest to swoista obudowa, w której umieszczona zostaje roleta. Dzięki temu nie osadza się na niej kurz i czyszczenie staje się o wiele prostsze, oraz rzadziej potrzebne.  To właśnie czystość i swoista dyskrecja przyciąga kolejnych klientów do takich modeli.

Zobacz

Rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc, zwane również roletami duo, złożone są z pasów cienkiego, przejrzystego, oraz grubego i nieprzepuszczającego światło. W przeciwieństwie do innych rolet wewnętrznych okno zasłaniają dwie warstwy tkaniny obracające się dodatkowo na rolce u dołu. Pozwala to na kontrolowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia przez właściwe ustawienie warstw cienkiego i grubego materiału.

Zobacz

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ROLETAMI WEWNĘTRZNYMI?

Skontaktuj się z nami

Rolety wolnowiszące

To tradycyjne rozwiązanie nadal ma swoich zwolenników dzięki swojej uniwersalności w montażu. Niezależnie od wielkości oszklenia, roletę wolnowiszącą możemy zamontować poza wnęką okienną, nie tylko na ścianie, ale także na suficie, czy na skrzydle okna. Czasami wykorzystywane są nie tylko jako osłona przed światłem czy gapiami, a jako ekran projekcyjny czy odgrodzenie wnęk.

Gama wykorzystanych w tych roletach wewnętrznych materiałów również nie zna granic. Nie ważne, czy szukamy rolety pełniącej rolę delikatnej firanki, czy chcemy urządzić ciemnię dzięki roletom typu black-out, na pewno znajdziemy to, czego szukamy.

Zobacz

Rolety dachowe

Rolety dachowe to rozwiązanie przystosowane, a jakże, do okien dachowych, przy których standardowe rolety nie zdałyby egzaminu. Nie tylko muszą przylegać do okna mimo nienaturalnego dla tkanin kąta, ale także pozostawiać swobodny dostęp do klamki.

Rynek rolet nadal się rozwija i wychodzi naprzeciw klientom, rzucając nowe światło na przyciemnianie pomieszczeń. Dlatego warto zastanowić się, jaka z rolet wewnętrznych pasuje do nas i naszego mieszkania. Być może, przeglądając dostępne pozycje, znajdziemy coś, czego nawet nie wiedzieliśmy, że szukaliśmy.

Zobacz