Żaluzje fasadowe to nowoczesne i eleganckie rozwiązanie osłonięcia wnętrz budynku przed działaniem promieni świetlnych. Odporny na działanie warunków atmosferycznych system zlokalizowany na zewnątrz okna zostawia nienaruszoną aranżację pomieszczenia, jednocześnie urozmaicając elewację. Wybór kolorystyki pozwala na dopasowanie żaluzji pod konkretny styl budynku.

pozwala na dopasowanie żaluzji pod konkretny styl budynku.

Ochrona przed światłem to nie jedyny atut żaluzji fasadowych. Są one również doskonałym termoizolatorem wspomagającym oszczędzanie pieniędzy przeznaczonych na ogrzewanie lub klimatyzację obiektu. Polega to na ograniczeniu przepływu masy powietrza dzięki barierze termicznej wytworzonej pomiędzy lamelkami a szybą spowalniającej wymianę ciepła z budynku na zewnątrz i z powrotem.

Duże przeszklenia stosowane zwłaszcza w nowoczesnych budynkach mocno narażają wnętrza na znaczne nasłonecznienie. Żaluzje fasadowe nadają się nawet do największych z nich dodatkowo zachowując komfort użytkowania polegający na ochronie prywatności.

Płynne sterowanie lekkiej i prostej konstrukcji jest plusem, o którym należy pamiętać. Usprawnienie użytkowania polega na zoptymalizowanej mechanice dopasowanej do potrzeb inwestora, wzmocnionej automatyką opartą na najnowszych technologiach.

Żaluzje fasadowe rozrózniały na typy:

  • C80
  • Z90