Wiele osób słysząc rolety ma przed oczami materiałowe rolety wewnętrzne zasłaniające okno przed uporczywymi promieniami słońca. Nie jest to jednak jedyna opcja dostępna na rynku. Równie warte uwagi są rolety zewnętrzne, które, tak jak rolety wewnętrzne, mają różne oblicza oraz kilka dodatkowych, unikalnych zastosowań.

Rolety zewnętrzne stały się nieodłączną częścią technologii budowlanych. Zabezpieczają budynki nie tylko przed uporczywym słońcem, ale także niesprzyjającymi warunkami pogodowymi takimi jak deszcze, śniegi, grad czy porywiste wiatry. Co więcej, zapewniają wyśmienitą izolację termiczną budynku, która pozwala utrzymać upragniony chłód latem i przyjemne ciepło w środku zimy.

Rolety zewnętrzne wpływają korzystnie nie tylko na ograniczenie docierających do środka promieni słonecznych, ale także dźwięków. Dlatego taki rodzaj rolet poleca się każdemu, kto szuka izolacji akustycznej od nękającego go hałasu. Będzie to idealny wybór dla ludzi mieszkających blisko dróg ekspresowych czy innych miejsc, przy których rumor to codzienność.

Jak zbudowane są rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne składają się z pancerza rolety, który zabezpiecza okna czy drzwi, prowadnic, po których porusza się roleta, oraz napędu, którego zadaniem jest zwijanie i rozwijanie pancerza. Zależnie od modelu rolety pancerza może być manualny bądź elektryczny. Rolety zewnętrze to inwestycja na długi czas, która wpływa na bezpieczeństwo, oszczędność pieniędzy i komfort we własnym domu, więc jest to zdecydowanie dobra inwestycja. Jakie modele można znaleźć w naszym sklepie?

Rolety Solarne

Te nowoczesne rolety zewnętrzne zaopatrzone są w czujniki temperatury, dzięki którym w lato roleta automatycznie opuszcza się przy wysokiej temperaturze i otwiera przy mniejszej. Za to w zimę, by zapobiec strat ciepła, roleta zewnętrzna automatycznie opuszcza się po zmroku, przy temperaturze poniżej 12 stopni.

Rolety solarne sterowane są pilotem lub przez panel solarny czujnika natężenia oświetlenia, a dzięki pełnej automatyzacji, rolety te są niezwykle proste w obsłudze, a całość jest w pełni kompatybilna z inteligentnym domem.

Zobacz

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ROLETAMI ZEWNĘTRZNYMI?

Skontaktuj się z nami

ROLETY ZEWNĘTRZNE Z FUNKCJĄ ŻALUZJI (ROLETO ŻALUZJA)

Roleto żaluzje to miks pomiędzy standardowymi żaluzjami odgradzającymi światło, oraz solidnego wykonania charakterystycznego dla rolet zewnętrznych, która obroni wnętrze przede wszystkim innym. Skutecznie zapobiega nagrzewaniu i wychładzaniu mieszkania w zależności od pory roku, a moduł antywłamaniowy zdecydowanie poprawi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Tak jak w zwykłych żaluzjach możliwość zmiany nachylenia kąta lameli umożliwia regulowanie ilości światła dostającego się do pomieszczenia. Wyposażone w panel fotowoltaiczny nie wymagają doprowadzenia kabli, więc ingerencja w elewacje jest niemal zbędna. Panel ładuje baterię przez całą dobę dla zachowania płynnego działania, a nawet w sytuacjach awaryjnych dzięki użyciu napędu hybrydowego, roleta może zostać podniesiona lub opuszczona kolejne 10 razy nawet przy braku prądu.

Zobacz

ALUMINIOWE ROLETY ANTYWŁAMANIOWE

Proste i eleganckie – pasują do każdego mieszkania niezależnie od stylu. Skutecznie zabezpieczają wnętrze przed niechcianymi gośćmi. Są trwałe i całkowicie bezpieczne, czym zasłużyły sobie na spełnienie wymogów ochrony antywłamaniowej.

Dodatkowe zabezpieczenia kurtyny nie pozwalają na niechciane podniesienie jej, dlatego chronią okna i drzwi balkonowe, wejścia do sklepów oraz innych miejsc rozsianych po świecie, a dodatkowo izolują pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem.

Zobacz

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ROLETAMI ZEWNĘTRZNYMI?

Skontaktuj się z nami

ROLETY SCREEN (REfleksole)

Rolety screen zwane także Refleksolami zapewniają ochronę przed słońcem nawet obszernym przeszkleniom. Nie oznacza to oczywiście, że nie nadają się do domków jednorodzinnych czy mieszkań. W takie rozwiązanie wyposażane są także biura, mieszkania, domy czy nawet altany i ogrody zimowe. Pomagają w izolacji przed słońcem, zimnem oraz gorącem co znacznie redukuje dyskomfort, a także koszty, jakie potrafią generować upalne lata i mroźne zimy. Sprawdzi się również jako zabezpieczenie przed dostaniem się do środka porywistych wiatrów, a także uporczywych insektów.

Montaż sufitowy, ścienny, elewacyjne, podtynkowy – wszystko zależnie od preferencji tak, aby najmniej rzucały się w oczy. Również wykorzystane tkaniny dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, więc dopasowanie ich do elewacji nie stanowi żadnego problemu.

Zobacz