Żagiel Soliday TOP C – największy zwijany żagiel tarasowy w Polsce

Żagiel Tarasowy Soliday- zdjęcie 1- Grako Warszawa.jpg

Żagiel tarasowy Soliday TOP C – montaż

Otrzymaliśmy od Klienta – stadniny koni – prośbę o zasłonienie części przestrzeni przy budynku przed deszczem i nadmiernym słońcem. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem okazał się żagiel tarasowy.

Jakie cechy posiada żagiel tarasowy Soliday TOP C?

Żagiel tarasowy Soliday TOP C to zwijany elektrycznie żagiel przeciwsłoneczny, który dzięki odpowiedniemu pochyleniu powierzchni zapewnia również ochronę przed deszczem. Żagiel posiada bezprzewodowy czujnik wiatrowy, który sam zwija się, gdy podmuchy wiatru będą zbyt silne – w tym wypadku ustawiliśmy limit na 60 km/h. Silnik Becker z wbudowanym radiem jest ukryty w bomie o długości aż 11,5m. Konstrukcja oparta jest na 2 słupach aluminiowych, w których ukryte są sprężyny gazowe odpowiedzialne za naciąg tkaniny. Jest to oryginalny patent firmy Soliday. Tkanina poszycia to Austrosail Nano wykonana z wysokogatunkowego poliestru w kolorze Schlammgrau. Żagiel wyposażony jest w wyjątkową linę Dyneema odpowiedzialną za naciąg – mocniejsza nawet od lin kevlarowych.
Talerze montażowe naścienne wykonane zostały ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Dodatkowy osprzęt przekierowuje naciąg ze słupa na ścianę, a dodatkowo postawiliśmy na montaż na bazie technologii Fisher Thermax, która zapewnia brak mostków cieplnych.

Żagiel posiada dedykowany pokrowiec na zimę, który zabezpiecza materiał przed pobrudzeniem. Żagiel Soliday TOP C jest jednym z największych zwijanych żagli tarasowych w Polsce – jego maksymalna powierzchnia może wynosić nawet 85m2! Egzemplarz z naszej realizacji ma aż 64m2.

Żagiel tarasowy zwijany

Żagiel tarasowy zwijany to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia skuteczną ochronę tarasu przed słońcem, deszczem i nadmiernym wiatrem. Jest to elastyczne i trwałe płótno, które może być łatwo rozciągnięte i zwinięte za pomocą mechanizmu zwijającego, zapewniając wygodę i kontrolę nad poziomem zacienienia. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, żagiel tarasowy jest odporny na warunki atmosferyczne, zapewniając długotrwałą ochronę przed promieniami UV i deszczem. Dostępne są różne kolory i wzory, które pozwalają dopasować go do estetyki tarasu i otoczenia. Dzięki regulowanym mechanizmom, żagiel tarasowy umożliwia łatwe dopasowanie stopnia zacienienia według preferencji użytkownika. Może być rozciągnięty na całej szerokości tarasu lub tylko w wybranych miejscach, dając elastyczność w tworzeniu cienia i ochrony przed słońcem w zależności od aktualnych warunków. Montaż żagla tarasowego jest prosty i może być dostosowany do różnych rodzajów tarasów i konstrukcji. Może być zamontowany na specjalnych prowadnicach bocznych lub za pomocą systemu naciągowego, zapewniając stabilność i trwałość nawet przy silnym wietrze. Żagiel tarasowy zwijany to nie tylko praktyczne rozwiązanie do ochrony tarasu, ale także dodatkowy element dekoracyjny, który nadaje tarasowi nowoczesny i stylowy wygląd. Pozwala cieszyć się komfortowym otoczeniem na świeżym powietrzu, zapewniając prywatność i ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Opinia Klienta

Klient potrzebował zacienienia części ogrodu i ochrony przed deszczem. To rozwiązanie gwarantuje mu wygodne korzystanie z przestrzeni szczególnie latem, gdy słońce jest palące i powoduje dyskomfort podczas dłuższego przybywania na dworze. Żagiel gwarantuje ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Jest także idealnym rozwiązaniem do schronienia się przed deszczem. Przestrzeń znajdująca się niedaleko wejścia do budynku będzie mogła służyć Klientowi w prawie każdych warunkach pogodowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *