Czy promiennik ciepła to dobry sposób na ogrzanie tarasu?

To, że kończy się jesień, wcale nie znaczy, że nadchodzi sezon siedzenia w domu. Inwestując w dobre ogrzewanie tarasu, korzystać z niego będziemy co najmniej kilka miesięcy dłużej. Jedną z popularniejszych metod ogrzewania, jest zakup promienników ciepła. Z czym się to wiąże i czy warto się tym zainteresować?

Na rynku możemy znaleźć kilka różnych technologii, którymi można skutecznie ogrzać taras. Są to podgrzewacze gazowe, które jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują gaz. Dalej są kominki tarasowe, które przypominają nieco kominki, które ma się w domu. Wreszcie są i promienniki ciepła, które są zasilane prądem. Z czym wiąże się inwestycja w te ostatnie?

Zalety promienników ciepła?

Przede wszystkim rozwiązanie to jest na tyle uniwersalne, że korzysta się z niego nie tylko na tarasie. Jeśli posiadamy lub zamierzamy założyć ogród zimowy, tam również znajdzie to zastosowanie. Jednak uniwersalność to tylko jedna z wielu zalet. Oprócz tego od razu, kiedy uruchomi się urządzenie, można się cieszyć przyjemnym ciepłem. W porównaniu z pozostałymi metodami ogrzewania tarasu, promienniki ciepła są wyjątkowo ekonomiczne. Sami decydujemy jaka powierzchnia będzie nagrzana, wystarczy odpowiednio ukierunkować strumień ciepła. Wbrew pozorom zużycie prądu jest niewielkie, więc nie trzeba się obawiać bardzo wysokich rachunków za prąd.

O ile zastosowanie zbiorników z gazem może budzić wątpliwości, o tyle promienniki ciepła są bezwonne i całkowicie bezpieczne. Dlatego też bez obaw można je zainstalować nawet w pomieszczeniach bez wentylacji. Charakteryzują się też długą żywotnością.

Jak wybrać dobry promiennik ciepła?

Ponieważ urządzeń w sprzedaży jest bardzo dużo, niekoniecznie wybór będzie prosty. Poza tym, jeśli się zrobi zakupy w pośpiechu, może się okazać, że promiennik jest z różnych względów nieodpowiedni. Na co w takim razie warto zwrócić uwagę? Na pewno trzeba zweryfikować, z jakich materiałów jest promiennik i jaką ma klasę wodoszczelności. Następnie patrzy się na moc. W zależności od tego, jak duży jest taras i jak dużą przestrzeń chcemy ogrzać, promiennik ciepła musi mieć inną moc i zasięg. Część osób będzie chciała, by ciepło rozchodziło się na cały taras, a części wystarczy kilka metrów, czyli tam, gdzie stoją stół i krzesła lub ławka.

Sam typ tarasu również ma duże znaczenie. Przy otwartych tarasach, gdzie wiatr bardziej może dokuczać, promiennik ciepła powinien być mocniejszy. Natomiast tam, gdzie jest zabudowany, może być słabszy. Teoretycznie urządzenie grzewcze ma odpowiadać za dostarczenie ciepła obecnym na tarasie. Jednak można spojrzeć na nie nieco inaczej. Ponieważ producenci wiedzą, jak duży popyt jest na tego rodzaju produkty, przygotowali szereg modeli, które różnią się nie tylko parametrami technicznymi, ale również designem. Można więc zaopatrzyć się w takie urządzenie, które stanie się uzupełnieniem aranżacji tarasu. A jeśli szuka się czegoś dyskretnego, czego nie będzie widać, też nie będzie problemu ze znalezieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *