Rolety zewnętrzne solarne – jak działają?

Rolety zewnętrzne w Warszawie

Rolety zewnętrzne to dodatkowe zabezpieczenie pomieszczeń przed silnym nasłonecznieniem. W ofercie znajdziesz kilka rodzajów osłon, a jednym z nich są rolety solarne. To najskuteczniejsza ochrona przed słońcem i nagrzewaniem się wnętrz, dlatego szczególnie sprawdzą się w domach i obiektach, które narażone są na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Ich niewątpliwą zaletą jest samowystarczalność i automatyczne sterowanie. Jak dokładnie działają rolety zewnętrzne solarne?

Kiedy rolety zewnętrzne solarne sprawdzą się najlepiej?

Jeśli szukasz skutecznej ochrony przeciwsłonecznej to zawsze warto rozważyć rolety solarne. Znacznie lepiej chronią one pomieszczenia niż markizy, rolety wewnętrzne czy zasłony. W przypadku pomieszczeń, skierowanych na południe lub w oknach dachowych taka ochrona może okazać się jedynym rozwiązaniem zapewniającym we wnętrzach odpowiedni klimat. To doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy nie ma możliwości modyfikacji instalacji elektrycznej lub w budynkach, w których wcześniej nie doprowadzono przewodów elektrycznych do wnęk okiennych. 

Dlaczego warto zastosować rolety zewnętrzne solarne?

Rolety zewnętrzne solarne chronią przed nagrzewaniem się i blokują przenikanie promieni słonecznych, zanim jeszcze dostaną się one do domu. Ochrona ta działa już z zewnątrz, dzięki czemu słońce nie nagrzewa pomieszczeń, ani znajdujących się w nim przedmiotów. Za stosowaniem rolet solarnych przemawia także ich łatwa obsługa i swobodne sterowanie zarówno ręczne, jak i elektryczne. Natomiast regulacja odbywa się automatycznie, bez wykorzystania energii elektrycznej. Roleta, wykorzystując energię z panelu solarnego zmagazynowaną w akumulatorze, otwiera lub zamyka się, bez konieczności doprowadzania instalacji elektrycznej.

Jak działają rolety zewnętrzne solarne?

Za sprawnym i niezawodnym działaniem rolet solarnych stoi panel fotowoltaiczny umieszczony na kasecie rolety. W jej wnętrzu kryje się bateria, którą panel zasila energią o bardzo długiej żywotności. Co ważne, choć panel znajduje się na zewnątrz rolety, wcale nie musi być wystawiony na bezpośrednie działanie słońca. Wystarczy sam dostęp do światła dziennego, więc bateria ładuje się przez cały dzień, a nie tylko, wtedy kiedy padają na nią promienie słoneczne. Ponadto panel pracuje nie tylko w słoneczne letnie dni, ale przez cały rok, w dzień i w nocy. Dzięki takiemu sposobowi działania rolety zewnętrzne nie wymagają do działania energii, nie są uzależnione od dostaw prądu lub przerwach w jego dostawie. 

 

Sterowanie roletami zewnętrznymi solarnymi

Roletami sterujemy za pomocą pilota radiowego, smartfonem lub automatycznie przez panel solarny czujnika natężenia oświetlenia. Na życzenie  klienta  można wyposażyć ją w elektryczny silnik. Rolety zewnętrzne solarne współpracują z dowolnym systemem inteligentnego domu. Dzięki wmontowanemu silnikowi o zmiennej prędkości praca urządzenia jest niezwykle cicha. 

W zależności od warunków i temperatury rolety zewnętrzne mogą opuszczać i zamykać się również automatycznie. Kiedy temperatura na zewnątrz jest wysoka roleta zamknie się, chroniąc pomieszczenia przed przegrzaniem, ale jednocześnie pozostanie uchylona w stopniu pozwalającym zapewnić optymalne oświetlenie wewnątrz domu. Wraz ze spadkiem temperatury roleta otworzy się. Zimą zapewni odpowiedni dostęp promieni słonecznych, aby nagrzać pomieszczenia. Co ważne, wszystko to odbywa się bez Twojej ingerencji i konieczności sterowania, co docenimy zwłaszcza nocą.

Jak montuje się rolety zewnętrzne solarne?

Istotną zaletą rolet solarnych jest ich prosty montaż, niewymagający skomplikowane okablowania i podłączania do zasilania elektrycznego. Bezinwazyjny montaż rolet to redukcja czasu, kosztów instalacji czy dodatkowego remontu. Najważniejszym etapem instalacji jest przymocowanie profili do ram okna. Rolety zewnętrze montowane są zazwyczaj we wnęce okiennej, dzięki czemu dodatkowo pełnią funkcję antywłamaniową. Instalację osłon możesz wykonać samodzielnie lub zlecić ją fachowcom, szczególnie jeśli chcesz sterować roletami zdalnie, poprzez urządzenia mobilne lub system smart home.

Rolety zewnętrzne solarne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *