Refleksole – solidna ochrona przeciwsłoneczna

Silne, szkodliwe działanie promieni słonecznych ma wpływ nie tylko na ludzi, ale także na budynki i przedmioty. Zarówno w domu, jak i na tarasie czy balkonie słońce sprawia, że meble i dekoracje nagrzewają się, tracą kolor i szybciej się niszczą. Rozwiązaniem będą refleksole, czyli rolety zewnętrzne wykonane ze specjalnego materiału. To nie tylko ochrona przeciwsłoneczna, ale także efektowna ozdoba całego budynku.

 

Refleksole – czym są i jak wyglądają?

 

Refleksole, zwane roletami Screen, to zewnętrzna osłona okien, której głównym zadaniem jest zabezpieczenie konkretnej przestrzeni przed działaniem promieni słonecznych. Tym samym refleksole odpowiadają za ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Produkowane są z tkanin, które łączą włókna szklane z tworzywem sztucznym PCV. Dzięki temu materiał jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia oraz szkodliwe działanie warunków atmosferycznych – nie tylko słońca, ale także opadów, wiatru, mrozu czy wahania temperatur. Jednocześnie tkanina jest łatwa do utrzymania w czystości i przez długi czas zachowuje swój pierwotny wygląd. Rolety można zwijać nawet wtedy, gdy są mokre, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania.

 

Jak działa refleksol?

 

Za skuteczne działanie przeciwsłoneczne rolet Screen odpowiada specjalne ułożenie włókien. Dzięki temu refleksol pełni rolę ekranu słonecznego, który odbija promienie UV. Dziurkowana tkanina nie przepuszcza promieni słonecznych. W zależności od wyboru i osobistych preferencji materiał może być transparentny lub podgumowany. Odpowiednio przygotowane poszycie może całkowicie zaciemnić pomieszczenie. W opcji transparentnej roleta nie zaciemnia pomieszczenia i umożliwia wyglądanie na zewnątrz. Refleksole nie tylko regulują natężenie światła dziennego i zapobiegają zbyt silnemu nagrzewaniu się pomieszczeń, ale także zapewniają odpowiednią termoizolację i utrzymanie komfortowej temperatury. Rozwinięta roleta screen doskonale sprawdza jako zabezpieczenie przed hałasem (poprawia akustykę), mocnym wiatrem, zanieczyszczeniami oraz owadami. W związku z tym nie ma konieczności stosowania dodatkowej moskitiery.

Refleksole

 

Gdzie stosować refleksole?

 

Rolety Screen najlepiej sprawdzają się na dużych przeszkleniach, które wystawiają całe pomieszczenie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jednak z powodzeniem zastosujesz je na mniejszych powierzchniach, np. na oknach od strony południowej. Refleksole doskonale poprawiają komfort cieplny w budynkach biurowych i użyteczności publicznej, które zgodnie z trendami budowane są w całości lub częściowo ze szkła. Montaż rolet Screen pozwala obniżyć koszty klimatyzacji i zapewnia wyższy komfort użytkowania. Oprócz budownictwa wielkogabarytowego refleksole możesz stosować w domu jednorodzinnym, szczególnie w budynkach energooszczędnych i pasywnych, ponieważ pomagają one ograniczyć straty cieplne. Rolety zamontujesz nie tylko na oknach czy drzwiach balkonowych i tarasowych, ale także na wnękach, werandach, altanach czy pergolach.

 

Jak refleksole poprawiają estetykę budynku?

 

Minimalistyczna forma i estetyka skrzynki z mechanizmem sterującym sprawia, że refleksole doskonale komponują się z otoczeniem. Sama roleta pełni funkcję dekoracyjną, dzięki szerokiemu wyborowi kolorów. Pozwoli to dopasować ochronę nie tylko pod względem praktycznym, ale i estetycznym. Rolety Screen doskonale podkreślają nowoczesną architekturę budynku. Idealnie wyglądają na dużych i mniejszych przeszkleniach, ale także na tarasie. Refleksole są stabilne i nie poruszają się nawet podczas silnego wiatru. Zawdzięczają to systemowi prowadnic bocznych, które są zintegrowane z tkaniną. Dzięki temu materiał jest odpowiednio napięty i trwały. Tkanina nawijana jest na rurę znajdującą się w zabudowanej skrzynce, która może mieć kształt owalny, kwadratowy lub ścięty. Roletę można obsługiwać ręcznie za pomocą łańcuszka lub wyposażyć ją w silnik elektryczny, pozwalający na sterowanie pilotem, smartfonem lub w ramach systemu smart home.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *