Rolety zewnętrzne – dlaczego warto?

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie, na które coraz częściej decydują się Polacy. Kiedyś kojarzone głównie jako zabezpieczenie sklepów, dziś spotykane także w domach prywatnych. Choć ich zakup wiążę się z więjszym wydatkiem, niż w przypadku rolet wewnętrznych, należy mieć świadomość, że jest to inwestycja na lata, do której warto się przygotować. W jaki sposób? Zacznij od poznania kilku faktów na temat rolet zewnętrznych.

Roleta zewnętrzna

Zalety rolet zewnętrznych latem i zimą

Jedną z największych korzyści, jakie dają rolety zewnętrzne, a zarazem najczęstszym powodem, dla którego są one tak popularnym rozwiązaniem jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Rolety odbijają promienie słońca padające na okno, dzięki czemu nie docierają one do szyby i nie powodują jej nagrzewania się. To z kolei przekłada się na utrzymywanie przyjemnego chłodu wewnątrz pomieszczenia, nawet w letnie, upalne dni. Jest to ochrona, jakiej nie zapewnią rolety wewnętrzne.

Korzyści płynące z posiadania rolet zewnętrznych można odczuć nie tylko podczas upałów. Dostrzeżesz je także zimą. W jaki sposób? Rolety są dodatkowym elementem izolacji cieplnej budynku. Ich działanie polega na blokowaniu ucieczki powietrza z wnętrza pomieszczenia na zewnątrz, a więc ograniczenie strat ciepła. Konsekwencją tego jest skuteczniejsze ogrzewanie domu, co z pewnością będzie ulgą dla Twojego portfela.

Wiele modeli rolet zewnętrznych dostosowana jest do klimatu i pór roku występujących w Polsce. Jest tak np. w przypadku rolet solarnych. Te nowoczesne konstrukcje wyposażone są w czujniki temperatury, dzięki czemu w lecie roleta automatycznie opuszcza się przy wysokiej temperaturze chroniąc pomieszczenie przed nagrzaniem się. Natomiast w przypadku obniżenia się temperatury, roleta otwiera się. Analogiczna sytuacja ma miejsce zimą – by zapobiec stratom ciepła roleta automatycznie zamyka się po zmroku, przy temperaturze niższej niż 12 stopni.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zaletą, która odczuwalna jest niezależnie od zmieniających się pór roku jest zdecydowanie poczucie bezpieczeństwa, które dają rolety zewnętrzne. Już same osłonięte okiennice często zniechęcają potencjalnych włamywaczy przed podejmowaniem jakichkolwiek prób. Jeśli jednak ta cecha jest dla Ciebie szczególnie ważna i potrzebujesz dodatkowej ochrony, warto zdecydować się na zakup specjalnych rolet antywłamaniowych. Dzięki specjalnej budowie i odpowiednim atestom, chronią Twój dobytek przed niechcianymi gośćmi. Wyposażone są one w specjalne blokady – rygle, które uniemożliwiają podniesienie od zewnątrz oraz czujniki ruchu połączone z systemem alarmowym podnoszą poziom zabezpieczenia budynku. Ta opcja jest szczególnie warta rozważenia, jeśli Twój dom znajduje się na odosobnieniu.

Swoboda i prywatność

Rolety zewnętrzne to także gwarancja prywatności. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku niewielkiej odległości pomiędzy sąsiadującymi ze sobą domami. Jeśli masz dość ciekawskich spojrzeń sąsiada to rozwiązanie będzie dla Ciebie zdecydowanie idealne. W końcu w domu trzeba czuć się jak… w domu! Czyli swobodnie i beztrosko.

Rolety zewnętrzne

Dla zwolenników całkowitej ciemności i ciszy

Budzą Cię nawet najdelikatniejsze promienie słońca i najcichsze dźwięki? Żeby zasnąć potrzebujesz idealnej ciszy? Najłatwiej zapaść Ci w sen, gdy panuje całkowita ciemność? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi ,,tak”, roleta zewnętrzna może być jednym ze sposobów, które okażą się dla Ciebie pomocne. Dzięki możliwości całkowitego zamknięcia się osłony i zlikwidowania szpar pomiędzy poszczególnymi segmentami, możesz osiągnąć stuprocentowe zaciemnienie sypialni. Oczywiście poziom docierania promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia ustalasz w zależności od swoich preferencji – jeśli delikatne poranne słońce budzi Cię i wprawia w dobry nastrój, ustaw rolety w taki sposób, by móc nadal z tego korzystać. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się także w domach usytuowanych blisko ruchliwych dróg, czy też innych, hałaśliwych miejsc. 

Łatwość sterowania

Rolety zewnętrzne to także wygoda i bezproblemowe użytkowanie. W dzisiejszych czasach większośc modeli sterowan za pomocą pilota lub tak jak w przypadku wcześniej wspomnianych rolet solarnych – przez panel solarny czujnika natężenia oświetlenia. Dzięki automatyzacji system rolet jest bardzo prosty w obsłudze i niezwykle intuicyjny, a całość jest kompatybilna z inteligentnym domem.

Rolety zewnętrzne – inwestycja na długie lata

Lista zalet rolet zewnętrznych mogłaby być jeszcze dłuższa. To inwestycja w komfort i bezpieczeństwo, która podniesie Twój poziom życia na lata. Jest to bez wątpienia udogodnienie, na które warto się zdecydować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *