Refleksole – wyjątkowe osłony przeciwsłoneczne

refleksole

Refleksole, inaczej rolety screen to jeden z wariantów rolet zewnętrznych. Tym samym, to jedno z wielu rozwiązań dostępnych na rynku, którego głównym zadaniem jest ochrona pomieszczeń przed słońcem. Czym wyróżniają się refleksole i dlaczego warto postawić właśnie na nie? Przedstawiamy kilka faktów, które warto mieć na uwadze wybierając osłonę do domu, mieszkania czy firmy.

refleksole

Z czego wykonane są refleksole?

Materiał, z którego wykonane są refleksole ma strukturę gęstej siatki. Produkowany jest on z tkanin, które łączą włókna szklane z sztucznym tworzywem PCV. Istotnym parametrem w tego typu osłonach jest tzw. współczynnik otwarcia, czyli proporcja powierzchni podziurawionej do pełnej. Im większy współczynnik, tym więcej światła jest przepuszczane przez tkaninę. W przypadku tkanin stosowanych przy produkcji refleksol, najczęściej wybiera się te z prześwitem na poziomie 5 lub 10%. Co to oznacza w praktyce? Refleksole nie zaciemniają pomieszczenia całkowicie. Nawet całkiem zaciągnięte umożliwiają napływ naturalnego, delikatnego światła, niwelując drażniące dla oczu kontrasty. Dzięki temu, nawet w bardzo słoneczny dzień, kiedy chcesz chronić się przed ostrymi promieniami, nie musisz całkowicie rezygnować z dziennego światła na rzecz sztucznego, mniej przyjemnego oświetlenia. 

Oczywiście, w zależności od wyboru współczynnika otwarcia i koloru tkaniny, istnieje możliwość stworzenia nieprzepuszczalnej dla światła osłony. Takie rozwiązania są idealne dla kin, czy teatrów. Współczesne refleksole są dostępne w bardzo bogatej palecie barw, dzięki czemu bez trudu dopasujesz konstrukcję do stylu i architektury budynku.

Ochrona przeciwsłoneczna i co dalej?

Ochrona przeciwsłoneczna niesie za sobą jeszcze jedną ważną zaletę. Skuteczne zacienienie pomieszczenia przekłada się oczywiście na jego niższą temperaturę. Pomieszczenia zacienione refleksolami mogą być chłodniejsze nawet o 10 stopni, w porównaniu z pomieszczeniami, w których zamontowane są innego rodzaju osłony. Dlatego też, refleksole można uznać za naturalną klimatyzację. Zimą natomiast, refleksole są dodatkową termoizolacją ograniczającą pracę grzejników. To również doskonała bariera dla silnego wiatru, zanieczyszczeń czy insektów, odporna na wymagające warunki panujące na zewnątrz. 

Dlaczego warto wybrać refleksole – prostota użytkowania i pielęgnacji.

Co jeszcze czyni refleksole świetną przeciwsłoneczną osłoną? Oprócz materiału, który gwarantuje im skuteczność, warto podkreślić jeszcze jeden element – prostą obsługę. Ich działanie polega na przesuwaniu się w specjalnej prowadnicy, która zapewnia stabilność i bezpieczeństwo całej instalacji. Podczas zwijania, refleksola chowa się do niewielkiej kasety, która estetycznie wtapia się w architekturę budynku. 

Sterowanie osłoną może odbywać się ręcznie lub elektrycznie. Na którą opcję najlepiej się zdecydować? Sterowanie ręczne okaże się korzystnym wyborem przy niewielkiej liczbie osłon mniejszych rozmiarów. Takie refleksole są na tyle lekkie, że ich rozwijanie i zwijanie zachodzi bez trudu i konieczności użycia nadmiernej siły. Intuicyjne sterowanie łańcuszkiem oraz system wyposażony w mechanizm samoblokującym, który zabezpiecza materiał przed opadaniem, sprawiają, że ręczne sterowanie nie jest w żaden sposób problematyczne. 

A kiedy warto zdecydować się na sterowanie elektryczne? Bez wątpienia przy większej ilości refleksol dużych rozmiarów ręczne prowadzenie okazałoby się bardzo męczące i niepraktyczne. W takich wypadkach warto zdecydować się na umieszczenie wewnątrz systemu małego silniczka, który może być sterowany pilotem lub przełącznikiem. Dla bardziej wymagających, istnieje możliwość  sterowania tabletem, smartfonem lub systemem inteligentnego domu. Jest to z pewnością wysoce praktyczne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia codzienną obsługę osłon. Dodatkowo, refleksole można łączyć w zintegrowane zespoły, które mogą być zarządzane całościowo jako jeden segment lub w sposób indywidualny.

Pozostając w temacie użytkowania, warto podkreślić, że refleksole są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Ich pielęgnacja ogranicza się najczęściej do przecierania zabrudzeń zwilżoną gąbką. Jest to możliwe dzięki specjalistycznemu materiałowi, z jakiego wykonane są osłony, który nie wymaga szczególnej konserwacji i pozostaje odporny na działanie czynników zewnętrznych.

refleksole

Refleksole – wyjątkowe w prostocie i solidnym wykonaniu

Podsumowując, refleksole to świetne rozwiązanie zarówno do domu czy mieszkania, jak i firmy, kina lub teatru. Dzięki swoim wszechstronnym funkcjom – od ochrony przeciwsłonecznej po termoizolację i zabezpieczenie przed wiatrem, sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą. Zdecydowanie warto postawić na to rozwiązanie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *