Rolety solarne w Mińsku Mazowiecki

Roleta solarna z funkcją żaluzji- Grako Warszawa.jpg

Rolety solarne z funkcją żaluzji

Przez wiele lat na rynku funkcjonowały rolety zewnętrzne, aluminiowe lub żaluzje fasadowe, wybór pomiędzy tymi dwoma osłonami był ciężki, ponieważ musieliśmy decydować czy dla nas większą wartość ma zabezpieczenie oraz termika zimą, czy możliwość regulacji kąta nachylenia lameli, a co za tym idzie regulację ilości wpuszczanego światła. Jako pionierzy na Polskim rynku zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Bubendorff, która produkuje rolety z funkcją żaluzji. Przez kilkanaście lat zamontowaliśmy kilkaset rolet zewnętrznych i możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, iż produkt jest naprawdę świetny. Dodatkowo od tego roku wprowadzona jest nowa roleta ID3, która posiada wbudowany panel solarny, dzięki czemu nie musimy już dodatkowo kuć ścian w gotowych mieszkaniach oraz domach. Zmianie uległ również sposób działania pancerza. Teraz możemy zamknąć połowę lameli w górnej partii, tak, aby dolne pozwalały nam wpuszczać światło dzienne. Rolety solarne z funkcją żaluzji wyposażone są w wieszaki zabezpieczające podniesienie pancerza z zewnątrz, to dodatkowe zabezpieczenie przed złodziejami. W nowych roletach w panelu solarnym umieszczony jest czujnik słoneczny, który reguluję autonomicznie pracę rolet w trybie auto.

Gdzie stosować rolety zewnętrzne.

Rolety zewnętrzne stosujemy zarówno w nowo budowanych inwestycjach, jak i również w istniejących mieszkaniach, domach, biurach czy obiektach użyteczności publicznej. Teraz dzięki zastosowaniu fotowoltaiki nie musimy się bać o uszkodzenia ścian poprzez prowadzenie instalacji elektrycznej. Dzięki zastosowaniu rolet aluminiowych z pianką poliuretanową zmniejszamy temperaturę w pomieszczeniu, jednocześnie odciążamy system klimatyzacji.

W naszym projekcie wykorzystaliśmy

https://grako.pl/id3-solar-roleta-zewnetrzna-solarna/

Wnioski

Rolety z funkcją żaluzji stosowane są przede wszystkim tam gdzie potrzebna jest możliwość wpuszczenia lub odcięcia całkowicie światła. W pomieszczeniach gdzie nie mamy takiej konieczności stosujemy rolety zewnętrzne z perforacją.

Dzięki zastosowaniu różnych skrzynek możemy wykonać rolety zewnętrzne podtynkowe oraz rolety zewnętrzne adaptacyjne.

Skrzynka i prowadnice w systemach Bubendorff są identycznych wymiarów, dlatego wariant „mieszany” pozwala nam zmniejszyć koszta zachowując jednolite proporcję systemu.

Opinia klienta

Klient szukał rozwiązania rolet solarnych, ponieważ nie chciał już ingerować i ponownie tynkować ścian. Możliwość doświetlenie pomieszczenia jednocześnie izolując od temperatury to dodatkowy atut, który przeważył nad wyborem systemu Bubendorff.

 

Roleta solarna- zbliżenie- Grako Warszawa.jpg

Roleta solarna- widok z boku- Grako Warszawa.jpg

Roleta solarna z funkcją żaluzji- Grako Warszawa.jpg

Roleta solarna- widok z zewnątrz- Grako Warszawa.jpg

Roleta solarna- widok z bliska- Grako Warszawa.jpg

Roleta solarna- widok od środka- Grako Warszawa.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *