Pergola TOP Pro na 7 piętrze.

Pergola Top Pro- Grako Warszawa.jpg

Zadaszenie tarasu w apartamencie na ostatnim piętrze w bloku.

Coraz częściej spotykamy się z zapytaniem od inwestorów, czy możliwe jest zadaszenie tarasu na ostatnim piętrze w bloku mieszkalnym. Oczywiście nasze doświadczenie pozwala nam realizować takie montaże. Analizując możliwości mocowania pergoli proponujemy optymalne rozwiązanie. Pergole aluminiowe zdecydowanie mają większe zastosowanie niż tradycyjne markizy, ponieważ posiadają wyższą klasę wiatrową, a także zdecydowanie lepiej radzą sobie z odprowadzeniem wody z poszycia. Dzięki zastosowaniu systemowej rynny i skierowaniu wody do odpływu w tarasie z pewnością uniknie się tworzenia kałuż. Dla bezpieczeństwa zamontowany został czujnik wiatrowy, który w czasie porywistych wiatrów sam automatycznie będzie zsuwać poszycie. Sztywność dachu zapewniają profile poprzeczne, które zapewniają optymalny naciąg tkaniny, dzięki czemu woda swobodnie spływa do rynny przedniej.

Po co zadaszenie na ostatnim piętrze?

Tak samo jak i na parterach główną rolą pergoli jest ochrona przed promieniami UV, dając nam możliwość korzystania z tarasu w czasie upalnych dni. Oczywiście na wyższych piętrach zmagamy się z bardziej wietrznymi warunkami, dlatego też istotną sprawą jest poprawne zamocowanie konstrukcji, a co za tym idzie dociążenie pergoli, dzięki czemu montując dodatkowo osłony boczne, mamy możliwość schronienia się również przed wiatrem. W tej realizacji klient zdecydował się na ściankę drewnianą od strony sąsiada oraz z przodu inwestor postanowił zawiesić ścianę z roślin. Takie rozwiązania również bardzo ładnie komponują się z pergolą, tworząc urokliwe miejsce do spędzania czasu.

W naszym projekcie wykorzystaliśmy

https://grako.pl/pergolatoppro/

FILM Z REALIZACJI

 

Wnioski

Rozwiązania pergolowe coraz częściej goszczą na tarasach naszych klientów, dają więcej możliwości niż tradycyjne markizy. Sztywniejsza konstrukcja oraz zdecydowanie wyższa klasa wiatrowa daje więcej możliwości, posiada zdecydowanie lepszy system odprowadzania wody z dachu

Opinia

Inwestor nie krył zachwytu nad funkcjonalnością zadaszenia jego tarasu. Wybierając produkt TOP Pro z tkaniną Soltis W96 z pewnością posłuży naszemu klientowi wiele lat.

Sterowanie oparte jest na silniku marki Somfy sterowanym przez pilota, dlatego też jeżeli chodzi o automatykę jesteśmy spokojni.

 

 

 

Pergola Top Pro- widok z boku- Grako Warszawa.jpg Pergol Top Pro- widok od góry- Grako Warszawa.jpg Pergola Top Pro- widok z dołu- Grako Warszawa.jpg Pergola Top Pro- widok z dołu- Grako Warszawa.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *