Rolety na pilota – jak je wybrać?

Rolety na pilota- Grako Warszawa.jpg

Wraz z gnającym do przodu postępem, coraz więcej codziennych procesów i czynności jest zautomatyzowanych. Dotyczy to również tego, co mamy w domu. O ile zakup rolet do mieszkania, domu lub biura nie jest niczym nowym, o tyle możliwość sterowania nimi pilotem już tak. Przez wzrost zainteresowania produktów z tej kategorii, jest ich w sprzedaży coraz więcej i posiadają ciekawe opcje. Na co spojrzeć, zanim się w nie zaopatrzymy?

Jak wybrać rolety na pilota? 

W przypadku tradycyjnych rolet konieczne jest otwieranie i zamykanie mechaniczne, co czasem jest męczące. Kupując rolety elektryczne, znacznie zwiększamy wygodę użytkowania. Zwłaszcza wtedy, kiedy dotyczy to cięższych rolet zewnętrznych. Przy automatycznym sterowaniu, wystarczy jeden przycisk na włączniku ściennym lub pilocie. I gotowe!

Rolety sterowane automatycznie

Przy roletach sterowanych automatycznie mamy do wyboru dwie opcje: sterowanie przewodowe i bezprzewodowe. W pierwszym przypadku mechanizm rolety porusza się dzięki silnikowi elektrycznemu, którym steruje się znajdującymi na ścianie przyciskami. W części przypadków nie tylko można opuszczać i podnosić żaluzje, ale też zaprogramować, żeby odbywało się to o konkretnych godzinach. Istnieje też opcja, która symuluje obecność w domu np. podczas urlopu. W najnowocześniejszych rozwiązaniach z tej kategorii mechanizm mierzy temperaturę w domu i na zewnątrz, a następnie reguluje opuszczanie i podnoszenie rolety.

Alternatywą jest coraz chętniej wybierane sterowanie bezprzewodowe, z użyciem pilota. Działa na podstawie fale radiowe w dwóch z częstotliwości: 433 MHz lub 866 MHZ. Zakup rolet z pilotem dotyczy zarówno rolet zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Jest to jeszcze większa wygoda użytkowania – nie trzeba podchodzić do okien, by sterować osłoną. Ogromną zaletą rolet z pilotem jest możliwość rozbudowy o nowe nadajniki, które można dowolnie konfigurować. W nowoczesnych urządzeniach przez podłączenie się z internetem można roletami sterować zdalnie. Przy zakupie warto skoncentrować się też na tym, czy urządzenie posiada inne dodatkowe opcje, jak informacje zwrotne na temat tego, w jakim położeniu obecnie znajdują się rolety czy żaluzje. Dobrze też zweryfikować jak często ładuje się akumulator.

Rolety na pilota w inteligentnym domu

Coraz więcej osób zamierzających rozpocząć budowę domu, myśli nad tym, jak zwiększyć jego funkcjonalność i komfort mieszkania. Z tego względu inteligentny dom cieszy się rosnącą popularnością. Rolety planuje się wcześniej, ale nawet jeśli pojawiło się niedopatrzenie w tym zakresie, przy roletach na pilota nie trzeba wielu przeróbek. Wystarczające jest doprowadzenie zasilania z gniazdka lub puszki. Cała praca odbywa się zdalnie. W inteligentnym domu wszystko jest zautomatyzowane, dlatego ważne jest, by częstotliwość, na której działają urządzenia, nie kolidowała z innymi. W przypadku rolet na pilota za pomocą jednego pilota można sterować kilkoma urządzeniami znajdującymi się na terenie posesji. Przykładowo będą to brama garażowa z napędem, brama wjazdowa, czy alarm. Wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem są rolety z panelem solarnym, co jest nie tylko wygodne, ale i praktyczne, bo nie trzeba doprowadzać zasilania elektrycznego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *