Rolety harmonijkowe – dlaczego plisy sprawdzą się w Twoim mieszkaniu?

Rolety Harmonijkowe- zdjęcie 1- Grako Warszawa.jpg

Rolety są znane od dawna. Uatrakcyjniają wnętrza, zapewniają odpowiednie zacienienie. Można je znaleźć w wielu wariantach. Różnią się między sobą sposobem mocowania, materiałem, kolorem. Czym na tle innych wyróżniają się rolety harmonijkowe i jakie są ich zalety?

Najczęściej rolety są na całej długości szyby i zasuwa się je od góry do dołu. Z roletami harmonijkowymi wygląda to inaczej. Można je zamontować w połowie okna, przez co zasłaniają tylko jego dolną część. W trakcie zwijania materiał składa się w harmonijkę. W zależności od oczekiwać plisy mogą pełnić funkcję zazdrosek, ale mogą też być na całej powierzchni szyby.

Zapewnij sobie prywatność

Montaż rolet harmonijkowych wiąże się z szeregiem zalet. Najczęściej montuje się je mniej więcej w połowie szyby. To wprost idealne rozwiązanie, kiedy nie chcesz zmniejszać ilości wpadających do pomieszczenia promieni słonecznych, a jednocześnie marzysz, by odgrodzić się od wścibskich spojrzeń. Montaż plisów oznacza zatem, że możesz zadbać o większą prywatność i nie będzie się to odbywać kosztem zmiany naświetlenia. A jeśli chcesz zasłonić całą szybę, też nie ma problemu.

Wygoda użytkowania i czyszczenia

Warto zauważyć, że rolety harmonijkowe są tak przemyślane, by zapewniały funkcjonalność pod każdym względem. Najlepiej zamówić je na wymiar, wtedy są dopasowane do wielkości okna. Mało tego, można je montować w oknach w dowolnym kształcie. Świetnie sprawdzą m.in. w ogrodzie zimowym, czy przy oknie dachowym. Na powierzchni materiału znajduje się specjalny impregnat, który zabezpiecza przed wnikaniem w głąb kurzu i innych brudów. Oznacza to, że rolety będą się pięknie prezentować przez długi czas i są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu.

Rolety harmonijkowe

Rolety harmonijkowe to wszechstronne i praktyczne rozwiązanie do osłaniania okien i drzwi, zapewniające zarówno prywatność, jak i regulację światła w pomieszczeniu. Wykonane z trwałego materiału, rolety harmonijkowe składają się z poziomych paneli, które składają się i rozwijają, tworząc elegancki i kompaktowy wygląd. Są łatwe w obsłudze za pomocą mechanizmu ręcznego lub elektrycznego, a ich solidna konstrukcja zapewnia trwałość i wytrzymałość na długie lata. Dostępne w różnych kolorach i wzorach, rolety harmonijkowe pozwalają dopasować się do różnych stylów wnętrz i preferencji estetycznych, jednocześnie oferując skuteczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, ciekawościami sąsiadów i utratą energii cieplnej.

Możesz je dobrać pod kątem wystroju

Tak! Rolety harmonijkowe wcale nie muszą być jedynie funkcjonalne. Wykorzystaj je jako dekorację. Dzięki temu, że dostępne są w różnych wzorach i kolorach, nie musisz się ograniczać do standardowych. Możesz zaszaleć i na oknie dać coś, co się będzie wyróżniać. Już sama tkanina może być różnego rodzaju, a w zależności od tego, na co postawisz, efekt wizualny będzie inny. Do wyboru masz eleganckie i uniwersalne tkaniny gładkie, równie ciekawe tkaniny marszczone, metaliczne, które kojarzą się z jedwabiem, czy tkaniny przypominające bambus. Do tego dochodzi cała gama kolorów materiałów i profili. Dzięki temu bez trudu możesz dobrać plisy do stylu rustykalnego, skandynawskiego, czy nowoczesnego.

Nie zajmują dużo miejsca i ich umiejscowieniem na szybie możesz dowolnie manipulować. To również daje spore pole do popisu. To jeden z najważniejszych aspektów, na które zwracają uwagę osoby decydujące się na to rozwiązanie. Coraz częściej podkreśla się wagę aranżacji okna dla prezencji całego wnętrza. Dzięki roletom harmonijkowym możesz osiągnąć interesujący efekt bez większego wysiłku. Zauważ też, że kiedy zaświeci słońce i będą częściowo zasunięte rolety, to pojawią się fenomenalne refleksy świetlne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *