Karnisze elektryczne – co musisz o nich wiedzieć?

karnisze elektryczne

Karnisze elektryczne do niedawna postrzegane były za fanaberię i niepotrzebny gadżet. W rzeczywistość zasłony, których nie trzeba otwierać i zamykać ręcznie to nie tylko wygodne, ale też bardzo bezpieczne rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne i częściej spotykane w polskich domach. Co warto wiedzieć o karniszach elektrycznych decydując się na ich zakup? Dowiesz się w tym artykule.

karnisze elektryczne

Dodatkowa ochrona Twojej posiadłości dzięki karniszom elektycznycznym

Kiedyś, by zmylić potencjalnego złodzieja, wychodząc z domu zostawiało się włączone światło w którymś z pokoi. Dziś dysponujemy innymi, bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami. Jednym z nich są karnisze elektryczne. Mogą być one jednym z elementów, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony przed włamaniem. W jaki sposób? Dzięki podłączeniu ich do systemu inteligentnego domu, możesz zaprogramować je tak, by otwierały się i zamykały o określonych porach, gdy domownicy przebywają poza domem. Opadające i wznoszące się zasłony mogą skutecznie wystraszyć włamywacza zainteresowanego Twoją posiadłością. Takie zastosowanie świetnie sprawdzi się podczas dłuższej nieobecności z domu jak np. podczas weekendowych czy wakacyjnych wyjazdów. Dzięki niemu będziesz mógł cieszyć się urlopem i wypoczywać spokojnie.

Warto jednak pamiętać, iż karnisze elektryczne nie są roletami antywłamaniowymi, a ich działanie przyczynia się w inny sposób do ochrony domu, niż w przypadku rolet atywłamaniowych

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Oprócz wyżej wspomnianej ochrony domu przed niepożądanymi gośćmi, karnisze elektryczne to przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania. Co to oznacza? Karnisze i zasłony wyposażone w sznurki, które zostały źle zamontowane lub są użytkowane w nieprawidłowy sposób, mogą stanowić niemałe zagrożenie dla domowników. Zbyt mocne pociągnięcie za sznurek (najczęściej poprzez dziecko lub zwierzęta domowe) może spowodować nadszarpnięcie czy nawet zerwanie się instalacji przymocowanej do ściany. To  niestety może wiązać się z nieprzyjemnymi i bolesnymi konsekwencjami. Dlatego warto chronić siebie i swoich najbliższych przed przykrymi wypadkami. Wybierając karnisze elektryczne zmniejszasz ryzyko tego typu incydentów, ciesząc się ich wygodnym, bezproblemowym i przede wszystkim bezpiecznym użytkowaniem.

karnisze elektryczne

Jak wygląda sterowanie karniszem elektrycznym?

Gdy wynaleziono pilot do telewizora wielu sceptyków uważało go za bezsensowne urządzenie, na którego zakup zdecydują się tylko najbardziej leniwi. Z czasem jednak innowacyjny pilot zaczął cieszyć się ogromną popularnością, przez co dziś nikt nie wyobraża sobie wstawania z kanapy w celu zmienienia kanału. Czy taki sam los czeka karnisze? Zasłony sterowane ręcznie odejdą do lamusa? Być może. Wybór karnisza zasilanego silnikiem elektrycznym to bez wątpienia bardzo wygodne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób, często mając na uwadzę właśnie bezproblemowe użytkowanie. Jak w takim razie wygląda obsługa tego urządzenia? Jest to bardzo proste. Sterowanie zasłonami najczęściej odbywa się za pomocą pilota bezprzewodowego lub ściennego. Dodatkowo, dzięki systemowi Touch Motion proces otwierania lub zamykania może być inicjowany poprzez pociągnięcie za tkaninę. Całość odbywa się bezszelestnie i bardzo sprawnie – tak, by nie zakłócić domowej ciszy i spokoju.

Sterowanie elektryczne niesie za sobą także szereg zalet natury estetycznej. Przy obsłudze zasłon za pomocą pilota możesz mieć pewność, że będą one równe i idealnie ułożone z każdej strony. Jest to szczególnie ważne w przypadku zasłon dwustronnych, gdyż pozwala to na zachowanie symetrii i ładu. Poprzez to równe tempo przesuwania, materiał układa się w identyczne fałdy potęgując wrażenie porządku i harmonii. 

Karnisze elektryczne mogą być nie tylko wygodnym dodatkiem. To także spore ułatwienie dla osób o ograniczonej mobilności, które może okazać się bardzo pomocne w życiu codziennym. 

Postaw na jakość i ciesz się wygodą!

Karnisze elektryczne cieszą się szybko rosnącym zainteresowaniem. Co za tym idzie, coraz więcej gospodarstw domowych, a także firm decyduje się na wprowadzenie ich do swojej oferty. Obecnie na rynku istnieje wiele tańszych zamienników i alternatyw, które mogą wydawać się atrakcyjne. Decydują się na zakup tego typu zasłon, warto postawić przede wszystkim na jakość produktu, by móc cieszyć się nim przez długi czas. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *