Poznaj Bubendorff i roletę zewnętrzną solarną na miarę Twoich potrzeb!

Roleta Bubendorff

Bubendorff to francuska firma, która od ponad sześćdziesięciu lat podbija rynek rolet zewnętrznych, będąc niekwestionowanym liderem wśród producentów rolet elektrycznych, jeśli chodzi o niezawodność i nowoczesność. Jednocześnie firma ta jest pionierem w stosowaniu fotowoltaiki do produkcji nowoczesnych systemów ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem w budynkach. Jednym z flagowych produktów Bubendorff, który wykorzystuje tę technologię jest roleta zewnętrzna solarna. Czym charakteryzuje się ten system? Szczegółów dowiesz się w tym artykule. 

Roleta Bubendorff

Gdzie stosować rolety zewnętrzne solarne Bubendorff?

W budynkach charakteryzujących się dużą ilością przeszklonych segmentów dodatkowa ochrona okien to absolutny „must have”. System ochrony przeciwsłonecznej Bubendorff doskonale sprawdzi się zarówno w domu prywatnym, bloku, jak i przeszklonym biurowcu czy magazynie o wielkiej powierzchni. Wykonane na miarę rolety bez trudu wpasują się w każde okno. Dzięki prostemu i oszczędnym designowi, typowemu dla Bubendorff, roleta zewnętrzna solarna idealnie wkomponuje się w architekturę budynku, stając się jego integralną częścią. Osłony dostępne są w wielu modelach i kolorach, dlatego dopasowanie jej do potrzeb użytkownika jest jeszcze prostsze.  

Zalety rolet zewnętrznych solarnych

Główną funkcją rolet zewnętrznych solarnych Bubendorff jest przede wszystkich ochrona przed słońcem. Jest to możliwe dzięki ruchomym lamelom, które umożliwiają regulację dostępu światła słonecznego. Zasada działania jest podobna, jak przy żaluzjach zewnętrznych fasadowych. Wraz z ograniczeniem dopływu światła do wnętrza pomieszczenia, zmienia się oczywiście jego temperatura, co jest istotne zwłaszcza latem i zimą. Lamele, z których zbudowane są rolety Bubendorff wypełnione są specjalną pianką, która stanowi skuteczną barierę termoizolacyjną. Dzięki temu możesz mieć pewność, iż zimą ciepłe powietrze nie wydostaje się na zewnątrz budynku, natomiast latem gorące promienie słońca są odbijane od powierzchni osłony, a pomieszczenie pozostaje przyjemnie chłodne. Ma to oczywiście przełożenie na redukcję kosztów ogrzewania i klimatyzacji w zależności od pory roku. 

Warto zaznaczyć, iż rolety wyposażone są w czujniki natężenia światła, jak i temperatury. Co to oznacza w praktyce? Dzięki temu systemowi, by nie dopuścić do przegrzania się pomieszczenia, roleta automatycznie niemal całkowicie opuszcza się, pozostawiając niewielką szparę, przez którą wpada światło słoneczne. Gdy temperatura spadnie, osłona otwiera się. Jeśli jednak temperatura będzie niższa, niż 12 stopni, roleta ponownie się opuści nie pozwalając na utratę ciepła przez okna. 

Wyjątkowa technologia

Tym, co bez dwóch zdań wyróżnia roletę zewnętrzną solarną Bubendorff jest technologia, która została wykorzystana przy jej tworzeniu. Roleta posiada baterię akumulatorową wbudowaną w silnik rolety, która ładowana jest przez ogniwo fotowoltaiczne. Co szczególnie ważne, bateria jest ładowana przez ogniwo fotowoltaiczne niezależnie od pogody – nawet w sytuacji całkowitego zachmurzenia! Co w warunkach występujących w krajach takich jak Polska podwójnie zyskuje na znaczeniu. Korzystanie z baterii pozwala na opuszczanie i podnoszenie rolety około 40 raz w ciągu dnia. To niezwykle ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie, na które warto się zdecydować mając na uwadze dobro i ochronę środowiska. Jego dodatkowym atutem jest fakt, iż nie wymaga ono specjalnej ingerencji w wykończony dom i ponownego tynkowania ścian.

Łatwe i intuicyjne sterowanie

Rolety Bubendorff cechuje najwyższy poziom automatyzacji i komfortu obsługi. Posiadają możliwość integracji z dowolnym systemem inteligentnego domu, mogą być one zdalnie sterowane za pomocą smartfona czy tabletu. To niezwykle nowoczesne rozwiązanie bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia wygody użytkowania systemu. Kolejną dostępną opcją jest także sterowanie za pomocą głosu oraz tworzenie scenariuszy opuszczania się poszczególnych rolet. Dzięki stacji pogodowej Netatmo rolety mogą automatycznie reagować na zmieniające się warunki. To wszystko jest możliwe dzięki specjalnemu systemowi sterowania iDiamant, stworzonemu z myślą o roletach zewnętrznych solarnych Bubendorff. 

Roleta Bubendorff

Ekologiczne i ponadczasowe rozwiązania 

Roleta zewnętrzna solarna Bubendorff to nowoczesny i niezwykle designerski system, który idealnie wpasuje się do architektury każdego budynku. Intuicyjny system sterowania i możliwość połączenia z inteligentnym domem, zapewnia wysoki poziom użytkowania. Firma Bubendorff od lat stawia zadowolenie swojego klienta na pierwszym miejscu, nieustannie udoskonalając swój produkt, przez co rolety zewnętrzne solarne stają się coraz lepsze. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *