Pergola i 3 sposoby na przetrwanie zimy

Pergola i sposoby na przetrwanie zimy 

 

Polska zima nie sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz. Krótkie dni i długie wieczory zachęcają Cię bardziej do zawinięcia się w ciepły koc, wyciągnięcia na kanapie i nadrabiania odcinków ulubionego serialu, niż do aktywności fizycznej? Przez spadającą temperaturę marzysz o gorącej kąpieli i ostatnią rzeczą, o której myślisz jest wychylanie nosa ze swoich czterech ścian? Choć najchętniej zapadłbyś w sen zimowy, nie warto całkiem rezygnować ze spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdyż nawet zimą niesie to wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Już nawet pół godziny na zewnątrz może pomóc w redukcji poziomu stresu, w walce z bólem głowy czy problemami ze snem. 

Dzięki pergoli w swoim ogrodzie lub na tarasie zyskasz dodatkową przestrzeń, która idealnie sprawdzi się zimą tworząc przestrzeń dla zewnętrznych aktywności. 

Relaks pod dachem Twojej pergoli

Wizja spędzenia pół godziny na siedzeniu na zewnątrz o tej porze roku nie brzmi jak atrakcyjny pomysł na wolne popołudnie. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które umożliwi taką formę relaksu, zapewniając przy tym komfort. Dzięki pergoli bioclimatic jest to możliwe. Zamontowanie ścian ze szkła lub tworzywa sztucznego sprawi, że osłonią one przed wiatrem wnętrze zadaszenia, a wodoszczelny dach ochroni przed opadami deszczu czy śniegu. Warto też pokusić się o montaż ogrzewania np. w formie promiennika ciepła, by zapewnić sobie komfort temperaturowy i móc cieszyć się zadaszeniem bez względu na porę roku. Wyposażenie zadaszenia w lampki LED na pewno okaże się trafnym pomysłem, który pozwoli na czerpanie radości z nastrojowego, zimowego wieczoru. Do tego wygodny komplet wypoczynkowy, miękkie i puchate poduszki oraz przyjemny w dotyku koc, które sprawią, że wnętrze stanie się przytulne i ciepłe. Na koniec pamiętaj o aromatycznych świecach zapachowych i kadzidłach, by czas pod dachem pergoli był jeszcze bardziej klimatyczny i wyjątkowy. Zaproś przyjaciół i przygotuj grzane wino. Czyż nie brzmi to jak idealny plan na zimowe wieczory?

Pergola zaaranżowana pod jadalnie

Pergola i trening na świeżym powietrzu 

Jogging w środku zimy nie brzmi zachęcająco? Długi dojazd na siłownie, która często bywa bardzo zatłoczona skutecznie zniechęca Cię przed pójściem na trening? A może by tak stworzyć swoją własną, domową strefę fitness dostępną tylko dla Ciebie? Umieszczenie kilku maszyn treningowych pod aluminiową pergolą to doskonały pomysł. Sprzęty zyskają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, a Ty będziesz mógł cieszyć się z treningu na świeżym powietrzu. Przemyślana aranżacja i dobór odpowiednich dodatków pozwoli zamienić przestrzeń w klimatyczne studio jogi lub nowoczesną siłownię. Warto pokusić się o zakup rzutnika, z którego będziesz mógł wyświetlać treningi na ścianach pergoli oraz głośnika. 

Pergola w miejscu pracy 

Pergola to świetnie rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w przydomowym ogrodzie. To również wspaniały pomysł na ciekawe zagospodarowanie przestrzeni wokół biura. Jako pracodawca, pewnie często zadajesz sobie pytanie, co mógłbyś zrobić by zadbać o dobre samopoczucie Twoich pracowników. Bez wątpienie przerwy w pracy i możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza to absolutna podstawa efektywnej pracy i pozostawania skupionym. Często jednak w betonowej dżungli biurowców brak chociażby skrawka zieleni, zwłaszcza zimą. Za pomocą pergoli wolnostojącej bądź opartej o budynek zaaranżowanie miejsca sprzyjającego odpoczynkowi jest możliwe. Co powiesz na stworzenie bezpiecznej przestrzeni pełnej roślin usytuowanej tuż przy biurze? Oryginalnego miejsca, w którym pracownicy będą mogli spędzać razem przerwy lunchowe lub zrelaksować się. Taka przestrzeń może też być wykorzystana jako reprezentatywne miejsce do organizacji spotkań z klientami i być inspirującym miejscem pracy, a także wizytówką firmy. 

Pergola jako patio w restauracji

Pergola – idealna na każdą porę roku

Chociaż spędzanie czasu pod dachem pergoli cieszy się największa popularnością wiosną i latem, nie oznacza to, że trzeba rezygnować z tej przyjemności zimą. Dzięki kilku udoskonaleniom i dodatkom możemy korzystać z naszego zadaszenia także zimą. Pionowe ściany, dodatkowa izolacja oraz systemy grzewcze zapewniają nam komfort przebywania w domu podczas przebywania na zewnątrz, a przy tym możliwość  zażywania świeżego powietrza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *