Ogrzewanie tarasu – jak przedłużyć sezon na tarasie?

Taras ogrzewany

Przywykliśmy do tego, że z tarasu korzysta się latem. Wieczory przy zachodzie słońca, grill z przyjaciółmi, czy poranna kawa. Jednak kiedy liście żółkną i zaczynają się chłodne noce, coraz częściej przebywamy w domu. Tymczasem jeśli się dobrze to przemyśli, można mieć taras, z którego będziemy korzystać także w inne pory roku.

Osoby, które lubią przebywać na świeżym powietrzu, wcale nie muszą z tego rezygnować, kiedy pogoda się zmieni. Wystarczy, że rozważą inwestycję w ogrzewanie tarasu. Sposobów na zewnętrzne ogrzewanie jest kilka, dlatego można dopasować metodę pod kątem swoich wymagań i finansów. Mało tego, że rozwiązanie to jest praktyczne, a jesienne i zimowe wieczory staną się przyjemniejsze, to urządzenia grzewcze mają często ciekawe kształty, które będą fantastycznym uzupełnieniem aranżacji tarasu.

Podgrzewacz gazowy

Jedną z najczęściej stosowanych opcji są podgrzewacze gazowe. Są wolnostojące, a wewnątrz obudowy jest butla z gazem. Dzięki emisji ciepła, miejsce, w jakim staną podgrzewacze, będzie mieć przyjemną temperaturę. W zależności od tego, jak duży jest taras, wskazany jest podgrzewacz o innej mocy. Orientacyjnie moc 48000 W sprawdzi się przy powierzchni 20 m2. Najczęściej te modele, które są dostępne na rynku, zwiększają temperaturę otoczenia do około 20 °C.  Oprócz tego warto przyjrzeć się, jakie jest zużycie gazu. Niektóre podgrzewacze mają tak ciekawe formy, że bardziej przypominają nowoczesne ozdoby tarasu, niż coś, co ma być źródłem ciepła. Swoją popularność zawdzięczają m.in. ogromnej ilości form, jaka jest dostępna na rynku.

Promiennik elektryczny

Sięgnięcie po promienniki, które zasila się prądem, też może być ciekawym rozwiązaniem. Od razu, kiedy się tylko uruchomi urządzenie, można poczuć ciepło. W tym przypadku jednak nie mamy do czynienia z ogrzewaniem powietrza, a powierzchni, na którą są skierowane. Ta propozycja jest godna polecenia nie tylko na tarasach. Warto ją rozważyć, kiedy planuje się zorganizowanie ogrodu zimowego. Wybierając urządzenia, trzeba zweryfikować, jak dużą powierzchnię potrafi nagrzać, jaką ma moc i przewód, by mieć pewność, że ma się warunki na podłączenie. To wyjątkowo praktyczne i uniwersalne rozwiązanie. Dzięki niemu sezon korzystania z uroków tarasu może być dłuższy nawet o kilka miesięcy.

Kominek

Kominek nieodzownie kojarzy się z eleganckimi i przytulnymi wnętrzami. Jednak walory ognia warto również wykorzystać na tarasie. W tym celu powstały specjalne kominki tarasowe. Są przenośne i mają różne formy, więc można z nich uczynić ozdobę tarasu. Łatwo można je przestawić. Podobnie jak tradycyjne kominki, te mogą być opalane drewnem, ale nie brakuje modeli na gaz lub biopaliwo. Chociaż uważa się tę propozycję za bezpieczną, zaleca się, by kominek tarasowy był tam, gdzie podłoże jest kamienne, a balustrady z niepalnego materiału. Jeśli warunki temu sprzyjają, jest to szczególnie polecane romantycznym duszom, które lubią nastój, jaki tworzy kominek i noce pod gwiazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *