Karnisze elektryczne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

karnisze elektryczne

karnisze elektryczne

Do niedawna inteligentne domy były czymś, co znaliśmy tylko z filmów. Automatycznie otwierane bramy, rolety podnoszące się o wybranej godzinie, czy ekspres, który sam parzy kawę – nie przypuszczaliśmy, że stanie się to częścią codzienności. Z biegiem lat i rozwojem technologii, takie nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania stały się rzeczywistością zapewniając użytkownikowi przede wszystkim wysoki komfort. 

Jednym z innowacyjnych rozwiązań, które bez wątpienia podnosi wygodę mieszkańców są karnisze elektryczne. Czy warto pokusić się na ich zakup? Czy to rozwiązanie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu? Na co zwrócić przy ich wyborze? Odpowiadamy w tym artykule. 

Karnisze elektryczne – w jakich wnętrzach je zastosować?

Karnisze elektryczne znane głównie z wielkich sal konferencyjnych czy biur, ostatnio coraz częściej pojawiają się także w domach prywatnych. Mogą one być montowane ściennie lub sufitowo. Istnieje możliwość dopasowania kształtu szyny do kształtu okna, dzięki czemu mogą być one montowane w praktycznie każdym pomieszczeniu. Silnik jest bardzo dyskretny – pozostaje ukryty w całej konstrukcji, a jego praca jest bardzo cicha. Jednak w jakich wnętrzach i montaż jest rzeczywiście opłacalny?

Po pierwsze wszędzie tam, gdzie występują duże przestrzenie i okna. Karnisze elektryczne sterowana za pomocą pilota, smartfona czy tabletu z pewnością przyspieszą i ułatwią zasłanianie i odsłanianie okien, a pokonywanie dużych odległości nie będzie potrzebne.

Podobnie w pomieszczeniach z dużą ilością okien – istnieje możliwość zaprogramowania karniszy elektrycznych w taki sposób, by wszystkie zasłony rozsuwały się jednocześnie. Dodatkowym atutem jest mechanizm, dzięki któremu pociągając lekko za zasłonę możemy aktywować działanie silnika.

Jeśli chodzi o okna rozmieszczone wysoko – tak zwane okna ,,trudnodostępne”, karnisze elektryczne również spiszą się świetnie. Wysokie okna prezentują się niezwykle elegancko i stylowo, jednak bywają problematyczne, gdy w grę wchodzi ich osłanianie. Dlatego zautomatyzowanie ich obsługi na pewno ułatwi ich użytkowanie. 

W bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach karnisze elektryczne również okażą się strzałem w dziesiątkę. W tym przypadku świetnym pomysłem będzie także zamontowanie czujnika nasłonecznienia w elewacji budynku. Taki czujnik, połączony z karniszami elektrycznymi uruchamia się, by zapobiec zbytniemu nagrzewaniu się budynku, w tym samym czasie aktywując zasłony. Można również z góry ustawić godzinę, o której ma odbyć się ten proces, a także włączyć zasłony zdalnie za pomocą smartfona. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie karniszy elektrycznych?

Pierwszym pytaniem, które warto sobie zadać przy zakupie karniszy elektrycznych, to sposób rozsuwania tkaniny. Może ona rozsuwać się na jedną lub dwie strony. Tę decyzję najlepiej uzależnić od usytuowania okna – jeśli znajduje się ono symetrycznie na środku ściany, wtedy warto zdecydować się na zasłony, które będą gromadzić się po obu stronach okna – da to bardzo elegancki i stylowy efekt. W przypadku kiedy ściana znajduje się tylko po jednej stronie okna, wtedy całość materiału powinna gromadzić się właśnie po ten stronie po rozsunięciu zasłon. 

Warto także pamiętać o tym, iż zasłona po zwinięciu się ,,zabiera’’ kawałek przestrzeni pomieszczenia. Jeśli zdecydujemy się na zakup karnisza elektrycznego do okna panoramicznego, zwisająca tkanina spowoduje optyczne zwężenie okna. 

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę to rodzaj tkaniny, z której uszyte będą zasłony. Po pierwsze należy skupić się na bardziej technicznych kwestiach, takich jak ilość materiału, a co za tym idzie – jego ciężar. Jest to szczególnie ważne, gdyż moc napędu musi być dopasowana do tych parametrów, tak by konstrukcja karnisza elektrycznego była w stanie skutecznie otwierać i zamykać zasłonę. 

Następną, zdecydowanie przyjemniejszą kwestią jest wybór koloru tkaniny. Gama kolorystyczna dostępna na rynku jest naprawdę szeroka, a zatem każdy znajdzie odpowiedniego dla swojego wnętrza.

Karnisze Elektryczne świetnie sprawdzą się w salonie

Karnisze elektryczne – nowoczesność i wygoda w Twoim domu

Karnisze elektryczne to gadżet, który tak naprawdę może być zamontowany przy każdym oknie, które wymaga osłonięcia. Ten niezwykle funkcjonalny i wygodny mechanizm sprawi, że przebywanie w domu będzie jeszcze przyjemniejsze. To nowoczesne rozwiązanie, na które warto postawić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *