Karnisze elektryczne, czyli jak sterowanie zasłonami podnosi komfort życia?

Karnisze elektryczne w twoim domu

Zasłony sterowane pilotem to jeszcze do niedawna rozwiązanie przeznaczone dla wnętrz publicznych – hoteli, sal konferencyjnych czy teatrów. Jednak coraz chętniej wybierane są do prywatnych domów i mieszkań, gdzie ich zastosowanie podnosi jakość życia mieszkańców. Niewątpliwie wpływ ma na to zwiększona wygoda i funkcjonalność, ale nie tylko! Jak zdalnie sterowane zasłony zmieniają codzienne życie mieszkańców? I dlaczego karnisze elektryczne to produkt nie tylko do luksusowych wnętrz?

 

Gdzie stosować karnisze elektryczne?

Zmieniająca się architektura i nowoczesne rozwiązania w projektowaniu wnętrz poniekąd wymuszają rozwiązania, które jeszcze do niedawna traktowane były jako ekskluzywne i zarezerwowane tylko do wnętrz komercyjnych. Przestronne wnętrza z bardzo dużymi przeszkleniami, dwupoziomowe mieszkania, lofty z oknami na całe ściany, domy z szeroki oknami tarasowymi to tylko kilka przykładów tendencji, z jakimi mamy do czynienia. Zastosowanie w nich karniszy sterowanych elektrycznie to już nie fanaberia, a konieczność, realny komfort i funkcjonalność. Nowoczesne karnisze elektryczne występują w szerokiej gamie rodzajów, kolorów oraz stylów, co pozwala dopasować je zarówno do praktycznie każdej tkaniny, jak i aranżacji wnętrza. Dostępne są karnisze nowoczesne, klasyczne, czy retro w wielu kolorach i wzorach – białe, kolorowe, ozdobione wzorami lub kryształami Swarovskiego.

Czym wyróżniają się dobre karnisze elektryczne?

Coraz większy wybór karniszy elektrycznych sprawia, że możemy mieć trudno z wyborem najlepszego rozwiązania. Jakie cechy powinny mieć karnisze elektryczne, które poprawią komfort użytkowania mieszkania?

  • Cicha praca – napęd karniszy powinien działać praktycznie bezszelestnie. Zdecydowanie przyjemniej jest zostać obudzonym przez wpadające przez okno promienie słoneczne niż głośny odgłos mechanizmu,
  • Niewidoczne miejsca montażu napędu – karnisze mają być nie tylko ułatwieniem w sterowaniu zasłonami, ale i estetyczną ozdobą wnętrza,
  • Wysoki udźwig – dzięki czemu zawiesimy długie, ciężkie i kilkunastometrowe zasłony bez ryzyka oberwania się karnisza,
  • „Miękki start i stop” – czyli odpowiednia funkcja, zapobiegająca bujaniu się zasłon podczas zasłaniania i odsłaniania okien,
  • Sterowanie ręczne w razie braku zasilania 
  • „Touch motion” – funkcja, pozwalająca na automatyczny ruch zasłony po ręcznym pociągnięciu za nią.

Karnisze Elektryczne świetnie sprawdzą się w salonie

Jak zdalne sterowanie zasłonami wpływ na jakość życia?

Zastanawiasz się pewnie, w jaki sposób karnisze elektryczne mogą poprawić komfort mieszkania, oprócz oczywistej funkcji użytkowej. Okazuje się, że w bardzo konkretny sposób. Przede wszystkim zasłanianie i odsłanianie okien przebiega szybko. Ręczne sterowanie dużymi płachtami materiału na ogromnych lub wysokich oknach jest niekiedy nie tylko zajęciem praco i czasochłonnym, ale wymaga też siły. W przypadku wersji sterowanej elektronicznie możemy w tym czasie zająć się innymi sprawami – przygotować kolację, wziąć prysznic czy zaparzyć kawę. Wbrew pozorom karnisze elektryczne nie generują dużego zużycia prądu. Wręcz przeciwnie, cechują się dużą ekonomią działania i niskim poborem energii. Koszt korzystania ze sterowania karniszem jest porównywalny do użytkowania suszarki do włosów. 

Zdalne sterowanie zasłonami wpływa na bezpieczeństwo. Podczas nieobecności możemy nadal rozsuwać i zasłaniać okna, co sprawia wrażenie obecności kogoś na miejscu. Najważniejszy argument zostawiamy na koniec, a jest nim regulacja snu. Karnisz elektryczny można zaprogramować tak, aby odsłaniał i zasłaniał okna o konkretnej godzinie, co daje jasny komunikat organizmowi, że czas wstawać lub kłaść się spać. Regulacja snu to jeden z podstawowych sposobów na pozbycie się wielu dolegliwości, poprawę samopoczucia, wysypianie się, redukcję stresu i zwiększenie energii.

Karnisze Elektryczne idealnie odnajdą się w Twojej sypialni

Jakie karnisze elektryczne wybrać?

Karnisze elektryczne bardzo często wykonywane są na zamówienie, aby produkt idealnie dopasować do potrzeb użytkowników oraz rozwiązań okiennych. To, co warto wziąć pod uwagę, poza wymienionymi wyżej cechami systemu to przede wszystkim odpowiedzi na poniższe pytania:

  • jak chcemy sterować karniszami – pilotem, włącznikiem na ścianie czy smartfonem?
  • gdzie będzie przesuwać się zasłona?
  • czy zasłona będzie przesuwała się na jedną stronę czy na dwie (kurtynowo)?
  • jaki rodzaj i waga tkaniny zostanie użyta jako zasłona?

Odpowiedzi na te kilka pytań pozwolą lepiej zakomunikować potrzeby użytkownika, a sprzedawcy dobrać najlepsze rozwiązanie. Wykonanie montażu najlepiej zlecić fachowcom, którzy nie tylko specjalizują się w karniszach elektrycznych, ale i oferują kompleksową  usługę od dobrania sprzętu, montaż, zaprogramowanie systemu i uszyciu zasłon. Pamiętajmy, żeby wybierać produkty wysokiej jakości, aby przez długi czas korzystać ze sprawnie działającego systemu bez konieczności częstych napraw. Zwróćmy także uwagę na łatwość obsługi sterowania oraz wysoką jakość tkaniny, z której powstaną zasłony. Dzięki temu całość stworzy eleganckie i stylowe połączenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *