Jakie rolety zewnętrzne wybrać? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Jakie rolety zewnętrzne wybrać

To, na jakie rolety się zdecydujemy, wpływa nie tylko na jakość korzystania i możliwość regulowania poziomem nasłonecznienia. Ma to także ogromny wpływ na prezencję domu. Prześledźmy, jakie propozycje warto wziąć pod uwagę i o czym pamiętać przed zakupem.

Chociaż wydawałoby się, że decyzja o inwestycji w rolety zewnętrzne jest podyktowana przede wszystkim chęcią regulacji ilości promieni słonecznych trafiających do wnętrz, ich zastosowanie może być znacznie szersze.

Dlaczego warto inwestować w rolety zewnętrzne?

Zacznijmy od tego, że dobrej jakości rolety zewnętrze będą izolować domowników od hałasu, co jest bardzo ważne, jeśli dom znajduje się w bliskości ulicy. Oprócz tego mogą stanowić dodatkową izolację od chłodu zimą. Przez okna tracimy nawet 20-30% ciepła, więc rolety będą wspierać gromadzenie oszczędności. Nie możemy zapominać o tym, że część rolet może stanowić jedno z zabezpieczeń antywłamaniowych. Warto zwrócić uwagę także na wygodę. Nie brakuje modeli, w których sterowanie odbywa się automatycznie i z użyciem napędu. A jakie rodzaje rolet zewnętrznych mamy do wyboru i które z nich są szczególnie warte uwagi?

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Ze względu na walory użytkowe i obecne potrzeby, odłóżmy na bok tradycyjne, ręcznie zaciągane rolety, a skupmy się na najnowocześniejszych rozwiązaniach, które sprawdzą się na przykład w inteligentnym domu. Zacznijmy od rolet solarnych. Doskonale wpasowują się w zalety przedstawione wyżej. Posiadają specjalne czujniki temperatury, przez które roleta automatycznie się otwiera i zamyka. Kiedy natomiast zimą temperatura spada, to po zmroku roleta opuszcza się automatycznie.

Drugim interesującym typem są rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji (roleto żaluzje). Są one połączeniem klasycznych żaluzji i rolet. Wpuszczają światło mimo opuszczonego pancerza, dzięki funkcji uchylania izolują od przegrzewania. Można regulować kąt nachylenia lameli, a przez to, że do sterowania wykorzystuje się panel fotowoltaiczny, nie prowadzi się kabli. Obecny w roletach moduł antywłamaniowy podnosi komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Kolejnym wariantem cieszącym się uznaniem są aluminiowe rolety antywłamaniowe. Wyróżniają się prostotą i elegancją, a do tego są bezpieczne i trwałe. Przez swoją solidność, wykonanie i możliwość zabezpieczenia kurtyny, spełniają wszystkie wymogi, jakie stoją przed skuteczną ochroną antywłamaniową.

Ostatnią, ale równie atrakcyjną propozycją są rolety screen (refleksole). Rewelacyjnie sprawdzają się na przykład tam, gdzie znajduje się duże przeszklenie. Poleca się je do domów, mieszkań, ogrodów zimowych, czy biura. Z jednej strony są gwarancją doskonałej izolacji przed gorącem latem i chłodem zimą, ale z drugiej strony pozwalają na redukcję kosztów związanych, w zależności od pory roku, z uruchamianiem klimatyzacji lub ogrzewaniem. Stanowią też dobrą barierę przed owadami i wiatrem, a dzięki kolorystycznej różnorodności można wybrać wariant, który będzie efektownie komponował się z elewacją i wnętrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *