Jakie rolety wewnętrzne wybrać do okien plastikowych?

Rolety wewnętrzne na plastikowym oknie

Okna plastikowe są obecne w wielu mieszkaniach i domach. Łatwo się je czyści, są lekkie i gwarantują dobrą termoizolację. Warto uzupełnić je o funkcjonalne rolety. Będą nie tylko praktyczne, ale mogą być też ciekawą ozdobą. Po jakie rolety wybrać przy oknach PCV?

Wybór mamy całkiem spory. Zanim jednak przejdziemy do przeglądania najczęściej kupowanych rodzajów rolet, powinniśmy się zastanowić nad innymi kwestiami. Najważniejsze, by rolety wewnętrzne były funkcjonalne i to pod tym kątem przyjrzymy im się najpierw.

Jak wybrać funkcjonalne rolety wewnętrzne?

Nie każde rolety sprawdzą się we wszystkich wnętrzach. W zależności od tego, o jakich porach dnia przebywamy w pomieszczeniu i jaki rodzaj aktywności się w nim odbywa, do zakupu podchodzimy troszkę inaczej. Warto wziąć pod uwagę, czy pomieszczenie jest słabo, czy mocno nasłonecznione. Ważne, czy ktoś w ciągu dnia ucina sobie drzemki, bo na przykład pracuje na zmiany. W sypialni postawimy na coś, co zapewnia dobre zaciemnienie, natomiast w salonie rolety powinny być bardziej dekoracyjne. Rolety, które są dostępne obecnie, mogą być otwierane w tradycyjny sposób lub być bardziej zautomatyzowane, a sterowanie będzie wygodniejsze. To, że zastanowimy się nad tymi aspektami wcześniej, już na wstępie pozwoli nam skoncentrować się na określonej grupie modeli.

Przegląd najpopularniejszych rolet wewnętrznych

Od lat dużym powodzeniem cieszą się rolety Dzień-Noc. W największym skrócie można powiedzieć, że składają się one z dwóch rodzajów materiałów ułożonych zamiennie – zaciemniającego i transparentnego. W zależności od tego, jak się je ustawi, mogą gwarantować pełne zaciemnienie lub pełnić rolę firanki. Inne popularne, a zarazem bardzo efektowne rolety to rolety rzymskie. Cechuje je ciekawy design i uniwersalność zarazem. Bez obaw można je włączyć do wnętrza zarówno z aranżacją klasyczną, jak i nowoczesną. W zależności od wybranego modelu i materiału mogą być w formie firan lub kotar rzymskich. Szukając czegoś eleganckiego i praktycznego do okna PCV, powinniśmy spojrzeć również na rolety w kasecie. Dzięki temu, że roleta jest w kasecie, jest lepiej zabezpieczona przed kurzem i niepotrzebnym blaknięciem. W dowolnym momencie roletę można szybko rozwinąć, a kiedy nie będziemy z niej korzystać, będzie dobrze zabezpieczona w kasecie. Szerokie zastosowanie mają rolety wolnowiszące. Można je zamontować do sufitu i ściany, więc sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie są niestandardowe wnęki okienne. Ich szerokość może sięgnąć nawet 4 metrów.

Co z oknami dachowymi?

Dla wielu osób problematyczne są okna plastikowe znajdujące się na poddaszu, ale i z nimi możemy sobie poradzić! Wystarczy, że sięgniemy po rolety dachowe. Przez okna na poddaszu wpada sporo światła i najczęściej we wnętrzu jest gorąco. Dzięki specjalnym roletom pomieszczenie można łatwo zaciemnić i zrobi się w nim nieco chłodniej. W zależności od naszych preferencji mamy do wyboru m.in. rolety sprężynowe, z prowadnicą, plisowane, zaciemniające i 2w1 – plisowaną i zaciemniającą.

Jakie rolety wewnętrzne do okien plastikowych?

Do okien plastikowych doskonale pasują różne rodzaje rolet wewnętrznych. Oto kilka popularnych opcji:

  1. Rolety rzymskie: Rolety te składają się z tkaniny, która podczas podnoszenia formuje eleganckie fałdy. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach, pozwalając dopasować je do wystroju wnętrza.
  2. Rolety materiałowe: Wykonane z lekkich tkanin, rolety materiałowe oferują ochronę przed światłem i prywatnością. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach, co umożliwia ich dopasowanie do stylu pomieszczenia.
  3. Rolety dzień-noc: Rolety tego typu składają się z naprzemiennie ułożonych pasów materiału transparentnego i nieprzezroczystego. Pozwalają regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia, a także zapewniają prywatność.
  4. Rolety plisowane: Rolety plisowane składają się z harmonijkowych fałd materiału, które można podnosić i opuszczać. Są lekkie i dyskretne, idealnie pasują do plastikowych okien.
  5. Rolety żaluzjowe: Wykonane z regulowanych lameli, rolety żaluzjowe pozwalają precyzyjnie kontrolować ilość światła i kierunek jego padania. Są łatwe w utrzymaniu czystości i nadają się do różnych stylów wnętrz.

Warto wziąć pod uwagę preferencje dotyczące estetyki, funkcjonalności i poziomu prywatności, aby wybrać odpowiednie rolety wewnętrzne do okien plastikowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *