Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – tak! Powodów, dla których montaż rolet zewnętrznych jest opłacalny, jest co najmniej kilka i dzisiaj przyjrzymy się im nieco bliżej.

Ci, którzy już mają rolety zewnętrzne, nie wyobrażają sobie tego, że mogłoby ich zabraknąć. Zatem jeżeli jeszcze wahamy się nad zakupem, sprawdźmy, jakie argumenty przemawiają za tym, by podjąć ostateczną decyzję i wyposażyć swój dom w dostosowane do niego rozwiązanie. Poniżej znajduje się sześć najczęstszych zalet, jakie przytaczają użytkownicy rolet zewnętrznych.

Większa prywatność

Każdy powinien w swoim domu cieszyć się spokojem i swobodą. Zaciekawione spojrzenia przechodzących osób raczej temu nie sprzyjają. W związku z tym rolety zewnętrzne są metodą na to, by pozbyć się tego dyskomfortu, pozwolą też na lepszą ochronę prywatności.

Ochrona antywłamaniowa

A skoro jesteśmy w temacie ochrony, to powinniśmy wiedzieć, że przynajmniej część z dostępnych na rynku rolet jest jedną z form zabezpieczenia antywłamaniowego. Trwałość i solidność materiałów w połączeniu z odpowiednim mechanizmem sprawiają, że nie musimy się obawiać, że ktoś wedrze się do naszego domu.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Latem, kiedy na dworze panują upały, każdy poszukuje choć trochę cienia i chłodu. Pomogą w tym rolety zewnętrzne. Możemy je częściowo lub całkowicie zasłonić, a do wnętrza nie będą przedzierały się promienie słoneczne. W domu będzie przyjemnie i chłodno i to bez konieczności uruchamiania klimatyzacji. Warto zwrócić uwagę na coś jeszcze – nadmiar słońca szkodzi meblom, które zaczynają płowieć i przestają wyglądać atrakcyjnie.

Termoizolacja

O ile latem szukamy chłodu, o tyle zima ciepła, a przez okno tracimy go mnóstwo. Zasuwając rolety zewnętrzne, możemy się przed tym zabezpieczyć. Ciepło zostaje w domu, a tym samym nie tylko jest przyjemniej, ale mamy możliwość zgromadzenia większych oszczędności w związku z mniejszym ogrzewaniem.

Większa estetyka budynku

Nowoczesne rolety zewnętrzne są nie tylko funkcjonalne. Wyróżnia je estetyka, a tym samym mogą stać się eleganckim i stylowym dodatkiem do domu. Dobierając je pod kątem architektury domu, czy koloru elewacji, możemy podkreślić prestiż i charakter. Rolety zewnętrzne zamawia się na wymiar, więc będą idealnie pasować do okna. Producenci uwzględnili także to, że nie każdy inwestor decyduje się na rolety na etapie budowy domu. Dlatego też powstały rozwiązania, w których sterowanie odbywa się dzięki fotowoltaicznym panelom, co eliminuje konieczność prowadzenia kabli i nie wiąże się z naruszaniem struktury elewacji.

Komfort i wygoda

Rolety kojarzą się ze sznureczkami, czy wiszącymi paskami, które trzeba ciągnąć, aby je regulować. W nowoczesnych propozycjach tego nie ma. Są sterowane automatycznie i za pomocą pilota. W niektórych wariantach znajdują się czujniki temperatury, a rolety opuszczają się lub otwierają w zależności od tego, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Takie rozwiązanie jest idealne na przykład do inteligentnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *