Ile kosztuje pergola tarasowa i od czego zależy cena?

Pergola Bioklimatyczna- zdjęcie 1- Grako Warszawa.jpg

Pergole tarasowe to niezwykle praktyczne konstrukcje przydomowe, które łączą przestrzeń domową z ogrodem. Estetycznie wzbogacają wygląd budynku i mają wiele zastosowań. Przede wszystkim zapewniają zacienioną przestrzeń przy domu, aby móc wypoczywać na świeżym powietrzu w upalne dni.

To jednak nie wszystko, a nowoczesna, zaawansowana technologicznie pergola tarasowa wiąże się także z wieloma innymi zaletami. Ceny takich pergoli mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z czego wynikają te ceny?

Jak wygląda nowoczesna pergola tarasowa?

Nowoczesne pergole nie są budowane z drewna, tak jak ich klasyczne wersje, dlatego są funkcjonalne przez cały rok. Nowoczesne pergole to solidne, aluminiowe konstrukcje z elementami szklanymi lub roletami, wyposażone w krocie przydatnych, rewolucyjnych funkcji. Pergola może być zamontowana bezpośrednio na ścianie (elewacji) budynku lub być wolnostojącą konstrukcją.

Od czego zależy cena nowoczesnej pergoli tarasowej?

Cena nowoczesnej pergoli zależy oczywiście od wielkości konstrukcji lub ilości modułów, ponieważ to bezpośrednio przekłada się na ilość wykorzystanych do zbudowanie pergoli materiałów. Jednak to nie wszystko.

Cena zależy także od tego, jak można pergolą sterować – ręcznie czy zdalnie (elektrycznie). Pergola oczywiście chroni przed słońcem i blokuje promienie UV, czy to poprzez lamele, czy tkaninę, ale oprócz tego pełni funkcję przeciwdeszczową. Może być wyposażona w rynnę systemową lub odprowadzać wodę bokiem po poszyciu. Ważny jest także typ składania/rozsuwania pergoli – może być to typ rzymski, można obracać aluminiowe lamele lub składać tkaninę poprzez rolowanie. Do dodatkowych opcji nowoczesnych pergoli należy też ogrzewanie oraz oświetlenie.

Przykłady nowoczesnych pergoli tarasowych

Nowoczesna pergola Top Pro zwijana w systemie rzymskim

Elegancka pergola Top Pro z tkaniną korzysta z rozwiązania w systemie rzymskim. Oznacza to, że tkanina może być rozsuwana i zsuwana z powrotem w zależności od potrzeb – w sposób elektryczny lub ręczny. Aby uniknąć nagromadzania się deszczówki w płachtach tkaniny, pergola Top Pro wyposażona została w rynnę systemową. Pergola Top Pro jest bardzo efektowna i funkcjonalna.

Nowoczesna pergola metalowa Top Prima z obrotowymi lamelami

Nowoczesna pergola Top Prima ma zadaszenie wykonane z obrotowych lameli. W pozycji wyjściowej nie przepuszczają one ani promieni słonecznych, ani deszczu. Można obracać nimi, aby manipulować ilością wpuszczanego pod zadaszenie światła. Pergola Top Prima może być wolnostojącą konstrukcją ogrodową lub zadaszać taras wielkich rozmiarów ze względu na jej możliwości architektoniczne.

Nowoczesna pergola Top Qbus

Nowoczesna pergola Top Qbus jest innowacyjna, ponieważ oferuje funkcjonalność markiz zamontowanych na dwóch poziomach. Możemy korzystać z markizy poziomej i markizy pionowej, które są sterowane elektrycznie. Innowacyjna technologia dwupłaszczyznowa pozwala na modyfikowanie zacienienia z największą precyzją. Pergola Top Qbus może stanowić samodzielną konstrukcję. Pełni również funkcję przeciwdeszczową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *