Ile kosztują rolety dzień noc i od czego zależy ich cena?

Ile kosztują rolety dzień noc

Trendy się zmieniają, także jeśli chodzi o wybór rolet, ale są takie rozwiązania, które bez obaw można nazwać uniwersalnymi i ponadczasowymi. Z pewnością do tej grupy można zakwalifikować rolety dzień noc. Odkąd pojawiły się na rynku, coraz więcej osób decyduje się na ich instalację we własnym domu.

Zasłanianie okien pozwala odgrodzić się od świata zewnętrznego, a przy tym chronić swoją prywatność. Odgrodzeni od wścibskich spojrzeń przechodniów lub sąsiadów, możemy w swoim domu czuć się swobodnie. Rolety pozwalają także na regulację poziomu światła, jakie trafia do wnętrz. A jeśli do tego wybierzemy model, który będzie stylistycznie i kolorystycznie pasować z całą aranżacją, dodamy jej charakteru i wyrazu. Odpowiedzią na wszystkie te potrzeby są właśnie rolety dzień noc.

Czym się wyróżniają i jakie są zalety rolet dzień noc?

Rolety dzień noc są z jednej strony proste i uniwersalne, z drugiej strony są nowoczesne i odbiegają od klasycznych rolet. Powstają z połączenia dwóch typów tkanin. Naprzemiennie znajdują się pasy tkaniny transparentnej i zaciemniającej, co pozwala na całkowite lub częściowe zaciemnienie. Można też ustawić roletę tak, by pełniła funkcję firanki albo całą zwinąć. Rolety wewnętrzne tego typu mogą być w dowolnym rozmiarze i kolorze, przez co można je wykorzystać w niemal każdym pomieszczeniu. Jednak ceny rolet tego typu mogą być na różnym poziomie. Przyjrzyjmy się, od czego uzależniony jest koszt.

Od czego zależy cena rolety dzień noc?

Podstawowymi czynnikami, jakie odgrywają tutaj znaczenie, są oczywiście wielkość rolety i rodzaj materiału, z jakiego będzie wykonana. Zawsze najlepiej porównać kilka cen, ale jeśli któraś jest podejrzanie tania w porównaniu z innymi, lepiej z zakupu zrezygnować. Nie będzie to złoty interes – roleta szybko może płowieć i stracić swój atrakcyjny wygląd. Co do wielkości – trudno porównywać koszt standardowego okna w kuchni czy pokoju, z oknem balkonowym.

Tak samo cena jest zależna od tego, czy wybieramy roletę sterowaną ręcznie, czy automatycznie. Zakładając, że interesują nas w pierwszej kolejności względu ekonomiczne i funkcjonalne, możemy ograniczyć się do sterowania manualnego. Jednak w przypadku, gdy chcielibyśmy bardziej luksusowy i komfortowy w użytkowaniu produkt, dobrą propozycją będzie wariant ze sterowaniem elektrycznym, ale musimy liczyć się z tym, że automatycznie koszt będzie wyższy.

Może się zdarzyć, że cena rolety będzie trochę inna, w zależności od tego, na jaki typ montażu się zdecydujemy. Rolety dzień noc instaluje się najczęściej na ramie okiennej, ale zdarza się, że inwestor chciałby zamontować ją do ściany albo sufitu. Od razu zaznaczmy – wpływa to na ilość materiału, jaka musi być wykorzystana do stworzenia rolety. Jeżeli roleta ma być opuszczana od sufitu, potrzeba więcej tkaniny, niż gdyby była montowana na ramie okiennej. A więcej materiału oznacza większą cenę. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować się ze specjalistą lub producentem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *