Nowoczesna zabudowa tarasu

Q-Bus- zdjęcie 1- Grako Warszawa.jpg

Aby w pełni móc cieszyć się przydomowym tarasem, warto przemyśleć rozwiązania, które pozwolą przebywać na nim niezależnie od panującej na zewnątrz pogody. W ofercie GRAKO znalazł się szereg propozycji, które są nie tylko praktyczne, ale będą wpływały na estetykę domu.

Jeśli ktoś posiada dom z tarasem, to chce z niego korzystać jak najczęściej, dlatego powinno się go przygotować także na te dni, kiedy pogoda może te plany zepsuć. Inwestując w zadaszenie tarasu, można przebywać na świeżym powietrzu na przykład wtedy, kiedy pada deszcz. W ciepłe letnie popołudnie nie trzeba zbierać do domu wszystkich rzeczy wraz z pierwszymi kroplami.  Z drugiej strony nie ma konieczności sięgania po tradycyjne rozwiązania, które kojarzą się przede wszystkim z ograniczeniem dopływu światła.

Praktyczne i nowoczesne zabudowy tarasu

Jedną z propozycji, jakie znalazły się w ofercie GRAKO, są dachy szklane. To nowoczesne rozwiązanie, które jest wybierane przez coraz większą grupę osób. Poleca się je szczególnie przy nowoczesnych budynkach, gdzie jeszcze bardziej podkreśli się ich nowoczesną architekturą. Jednak szukając wygody i komfortu korzystania z tarasu, szklany dach można wziąć pod uwagę także w przypadku innej stylistyki. Jego użycie wiąże się z szeregiem zalet, których nie posiadają inne osłony. W pierwszej kolejności podkreśla się brak ograniczenia światła. Jeśli nie chce się, by na tarasie był cień, szkło sprawdzi się doskonałe. Mało tego, niezmieniona ilość światła będzie wpadała także do pomieszczenia, które sąsiaduje z tarasem.

Inną zaletą jest to, że wykorzystano tutaj także właściwości markizy. Jest tak w przypadku najnowocześniejszych dachów, które znajdują się w naszej ofercie. W zależności od tego, jakie są wymagania klientów, nad lub bezpośrednio pod szklanym dachem jest montowana specjalna markiza, którą można rozłożyć wtedy, kiedy intensywność promieni słońca staje się dokuczliwa. Dzięki temu można z tarasu korzystać w wyjątkowo upalne letnie dni i to bez obaw o wystąpienie oparzeń słonecznych. Jednak możliwość montażu markizy nie jest jedynym powodem, dla którego warto zainteresować się tego typu rozwiązaniami. Udogodnień może być znacznie więcej.

Nowoczesne zabudowy tarasów dopasowane do potrzeb

Aby korzystanie z dachu szklanego było jeszcze wygodniejsze, a markiza była łatwa w obsłudze, można sięgnąć po produkty, gdzie sterowanie markizą odbywa się z użyciem pilota, np. Markiza Markilux 8800. Poza tym dach szklany może znacząco różnić się pod względem wizualnym, co pozwala dopasować jego design do tego, jak prezentuje się cały budynek. Podział przeszkleń połaciowych w każdym przypadku może wyglądać inaczej, a układ szprosów ma wpływ na całą konstrukcję. Mogą się również pojawić słupy, które będą miały wewnętrzną rynnę, co podniesie estetykę. Chociaż są osoby, które mają wątpliwości co do tego, czy szkło będzie dobrym rozwiązaniem, trzeba wiedzieć, że w przypadku szklanych dachów stosuje się bardzo grube i wytrzymałe szkło hartowane. Całość będzie bezpieczna i łatwa w utrzymaniu w czystości. Szklany dach jest na tyle estetyczny, że pozytywnie wpłynie nie tylko na aranżację tarasu, ale i całego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *