Nie tylko ochrona przed opadami, czyli dach szklany Murano

Montaż solidnego, eleganckiego zadaszenia to idealne rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy tarasów, którzy chcą cieszyć się piękną letnią aurą, a jednocześnie nie martwić się niespodziewanymi, przelotnymi opadami. Niektórzy mogą jednak mieć wątpliwości, czy postawić na taką konstrukcję, obawiając się, że przesłoni ona przyjemne słońce i piękne błękitne niebo. Szklany dach Murano rozwiewa te wątpliwości – to zadaszenie nad taras dostępne w różnorodnych opcjach wykonania, które nie tylko chroni przed letnim deszczem, ale też cechuje się mnóstwem innych zalet.

Wytrzymałe zadaszenie idealne nad każdy taras

Szklany dach Murano doskonale sprawdzi się na każdym tarasie, niezależnie od jego powierzchni. Konstrukcje z tej serii dostępne są bowiem w wielu odmiennych wariantach, spośród których każdy wybierze zadaszenie idealnie odpowiadające potrzebom oraz preferencjom (maksymalna głębokość to nawet 5 metrów). Przeszklenia wykonane są ze szkła laminowanego VSG lub hartowanego, dzięki czemu cechują się wyjątkową odpornością na uszkodzenia mechaniczne, skutecznie chroniąc przed wszelkimi opadami, a także stłuczeniem np. podczas wichury. Co więcej, do wyboru są opcje z podporami umieszczonymi w jednej linii z krawędzią dachu lub przesuniętymi w stronę budynku, co dodatkowo tworzy przewieszenie, natomiast jeden z modeli Murano dysponuje też zintegrowanym, ukrytym systemem odprowadzania deszczówki wewnątrz słupka.

Ochrona nie tylko przed opadami

Skuteczna ochrona przed deszczem pozwalająca bez obaw spędzać czas na świeżym powietrzu to główna, choć niejedyna zaleta dachu Murano. Latem lubimy cieszyć się promieniami słońca, ale czasami stają się one uciążliwe, dlatego zadaszenia z tej serii są dostępne w wariantach ze zintegrowanymi markizami. Wybrać można pomiędzy tradycyjną osłoną a modelem ZIP, a więc naprężonym poszyciem gwarantującym idealną szczelność. Dodaje to konstrukcji nie tylko praktyczności, ale również stylowego wyglądu.

Dach Murano jako sposób na stworzenie zamkniętej strefy outdoorowej

Wśród udogodnień oferowanych w ramach dachów Murano należy także wspomnieć o możliwości wykorzystania ich do stworzenia zamkniętej przestrzeni, np. w formie ogrodu zimowego. Wszystko dzięki opcji zabudowania konstrukcji szklanymi ścianami chroniącymi przed wiatrem i pozwalającymi zyskać outdoorową strefę relaksu, która będzie przedłużeniem domu. Przeszklenia występują w wersji stałej albo przesuwnej – te ostatnie charakteryzują się cichą, bezproblemową pracą za sprawą zastosowania wysokiej jakości łożysk kulkowych i zakrytych rolek jezdnych.

Szklany dach na tarasie

Szklany dach na tarasie to doskonałe rozwiązanie, które łączy funkcjonalność z estetyką, umożliwiając cieszenie się przestrzenią tarasu zarówno w słoneczne dni, jak i w trudniejszych warunkach pogodowych. Dzięki szklanemu dachowi, taras staje się bardziej przestronny, optycznie powiększony i lepiej doświetlony. Szklane dachy na tarasie charakteryzują się kilkoma korzyściami:

  1. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi: Szklany dach zapewnia ochronę przed deszczem, śniegiem, wiatrem oraz nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki temu taras można wykorzystywać przez większą część roku.
  2. Naturalne światło: Szklane panele dachowe umożliwiają przepuszczanie naturalnego światła na taras, co tworzy przyjemną atmosferę i pozwala cieszyć się widokiem niezależnie od pogody.
  3. Estetyka i design: Szklane dachy dodają elegancji i nowoczesności do tarasu, tworząc efektowny wygląd i podnosząc wartość estetyczną całej przestrzeni.
  4. Izolacja termiczna i akustyczna: Szklane panele dachowe są zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną, co przekłada się na komfort użytkowania tarasu.
  5. łatwość konserwacji: Szklane powierzchnie są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu, co sprawia, że konserwacja dachu jest stosunkowo prosta i niedroga.

Przed zdecydowaniem się na montaż szklanego dachu na tarasie, zalecam skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą, który będzie w stanie ocenić warunki techniczne i doradzić najlepsze rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań. W Grako Home Design możesz zamówić eleganckie, trwałe, funkcjonalne zadaszenie tarasu – przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt odpowiadający Twojej wizji przydomowej przestrzeni. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *