Markiza Kyma – rozwiązanie dedykowane dużym tarasom

Duży taras wychodzący w kierunku południowym pozwala wpuścić do wnętrz mnóstwo naturalnego światła słonecznego, co doceniamy przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym. Latem jednak, gdy temperatury za oknem przekraczają 30 kresek powyżej zera, a intensywne promienie słoneczne nagrzewają wszystkie przedmioty, chętniej poszukujemy rozwiązań zapewniających przyjemny cień. Na co zdecydować się w przypadku tarasu o wyjątkowo imponującym metrażu? Sprawdź szczegóły markizy Kyma!

Stabilna markiza kasetowa na duży taras

Niezależnie od tego, jak zagospodarowany jest Twój przydomowy taras, warto zadbać o zacienienie, które w upalne, letnie dni stworzy prawdziwy azyl. Pod markizą mogą znaleźć się ogrodowe meble wypoczynkowe ze stołem, grill, dziecięcy plac zabaw z piaskownicą, dmuchany basen albo wszystkie te strefy na jednej płycie. Rozpięta tkanina ochroni Twoich bliskich przed palącym słońcem, a jednocześnie zabezpieczy ogrodowe akcesoria przed blaknięciem oraz zatrzyma promienie słoneczne przed dostaniem się do wnętrza domu. Markiza Kyma ma jednak jeszcze więcej zalet, jakie wynikają z jej specjalnie zaprojektowanej, modularnej konstrukcji.

Konstrukcja markizy Kyma

Kasetowa markiza Kyma – dzięki swojej modularnej budowie oraz montażowi ściennemu i sufitowemu – zachwyca stabilnością połączoną z lekkim, nowoczesnym wyglądem. Ilość ramion przegubowych w stelażu uzależniona jest od wymiarów konstrukcji i może wynosić od 2 do nawet 6. Co bardzo istotne dla osób chętnie spędzających czas na tarasie także po zmroku, istnieje możliwość zamontowania oświetlenia LED w ramionach markizy. Całość może mieć szerokość od 193 do 1400 cm oraz wysięg w kilku opcjach od 150 do 400 cm, co w sumie może dać powierzchnię nawet 56 metrów kwadratowych przyjemnego cienia. Kąt nachylenia ustawić można w przedziale od 15 do 50 stopni, a sterować markizą można zarówno ręcznie, jak i z pomocą napędu elektrycznego. Istnieje też opcja wyposażenia konstrukcji w falbanę zwijaną. Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących konstrukcji Kyma albo innych markiz tarasowych, jakie montujemy na terenie Warszawy i okolic? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z firmą Grako Home Design!

Duża markiza tarasowa kasetowa

Duża markiza tarasowa to osłona słoneczna, która jest zamontowana na zewnątrz budynku i służy do zacienienia tarasu lub patio. Oferuje ochronę przed intensywnym światłem słonecznym i nadmiernym promieniowaniem UV, zapewniając przyjemne i komfortowe środowisko na zewnątrz:
Oto kilka cech i korzyści związanych z dużą markizą tarasową:
-Ochrona przed słońcem: Duża markiza tarasowa zapewnia skuteczne zacienienie, chroniąc przed bezpośrednim nasłonecznieniem i redukując nagrzewanie powierzchni tarasu. Dzięki temu można cieszyć się przyjemnym cieniem i schronieniem przed intensywnym promieniowaniem UV.
-Regulacja oświetlenia: Markizy tarasowe zazwyczaj posiadają mechanizm regulacji kąta nachylenia. Można dostosować położenie markizy w zależności od kąta padania słońca, umożliwiając bardziej skoncentrowane zacienienie lub większą ilość naturalnego światła na tarasie.
-Zwiększenie prywatności: Duża markiza tarasowa może również służyć jako bariera dla wzroku przechodniów, zapewniając większą prywatność na tarasie lub patio. Działa jako osłona przed spojrzeniami sąsiadów lub przypadkowych przechodniów.
-Ochrona przed deszczem: Niektóre markizy tarasowe posiadają funkcję wodoodporności, co oznacza, że mogą chronić przed lekkim deszczem. Woda spływa po materiałach markizy, dzięki czemu taras pozostaje suchy i można nadal korzystać z niego w przypadku niewielkich opadów deszczu.
-Estetyka i styl: Duże markizy tarasowe są dostępne w różnych wzorach, kolorach i stylach, umożliwiając dopasowanie do indywidualnych preferencji estetycznych i architektury budynku. Mogą one również dodawać uroku i elegancji tarasowi, tworząc przyjemne otoczenie do wypoczynku i rozrywki na świeżym powietrzu.
-Przed zakupem dużej markizy tarasowej ważne jest zwrócenie uwagi na jakość materiałów, wytrzymałość konstrukcji, funkcjonalność mechanizmów regulacyjnych i instalację. Warto skonsultować się z profesjonalistą w dziedzinie osłon słonecznych lub producentem, aby wybrać markizę tarasową, która spełni Twoje potrzeby i oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *