Markiza Ancona – idealna przesłona wewnątrz ogrodu zimowego

Ogród zimowy bazuje zazwyczaj na konstrukcji aluminiowej i szklanej. Dzięki temu pełni funkcję dekoracyjną posiadłości oraz dodatkowej przestrzeni do wypoczynku w otoczeniu pięknych roślin. To także miejsce, w którym można urządzić przyjęcie, zaprosić znajomych i niezależnie od pogody – cieszyć się z przebywania w strefie outdoorowej. Niestety minusem relaksu w ogrodzie zimowym mogą być wysokie temperatury, gdy słońce oprze się o szybę, tym samym w lecie może panować w środku istnie szklarniowy klimat. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w markizy specjalnie zaprojektowane z myślą o tego typu pomieszczeniach.

Ancona – trwałe zabezpieczenie przed słońcem

Ancona to niezwykle stylowy produkt, który pozwoli Ci osłonić dach ogrodu zimowego przed słońcem. Markiza została wykonana w sposób umożliwiający montaż na szkle albo pod nim, a tym samym uzyskanie różnych efektów estetycznych. Poszycie przesłony to wysokiej klasy akryl lub poliester z przeszyciami wykonanymi wytrzymałymi nićmi Tenara. Zamontowanie jej od strony wewnętrznej zapewnia pełną ochronę markizy przed działaniem wiatru oraz deszczu, ale przede wszystkim ograniczenie ilości uciążliwych promieni słonecznych wpadających do wnętrza i zabezpieczenie roślin przed nimi.

Personalizacja konstrukcji markizy

Bogata paleta barw dostępnych materiałów (17 kolorów RAL oraz 6 lakierów strukturalnych) pozwala na dopasowanie markizy do charakteru wnętrza lub całkowitą odmianę wystroju zimowego ogrodu. Co więcej, aluminiowa, wytrzymała konstrukcja wspierana jest przez silnik elektryczny sterowany ręcznie lub za pomocą włącznika ściennego; wśród opcjonalnych rozwiązań warto jednak wspomnieć o silniku radiowym na pilota bądź instalacji automatyki pogodowej. Personalizacja markizy Ancona obejmuje też zastosowanie dodatkowych opcji kolorystycznych za sprawą wykorzystania specjalnego koloru z palety RAL albo lakierów z efektami, jak również montaż promienników ciepła.

Wymiary markizy Ancona

Wysięg maksymalny markizy to 450 cm, a szerokość może osiągać nawet 600 cm. Ten model osłony umożliwia jednak łącznie modułowe tak, aby uzyskać wymiary zgodne z potrzebami Klienta i wielkością przeszklenia dachu ogrodu zimowego. Dzięki temu Ancona jest w stanie zapewnić skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi w każdej strefie outdoorowej. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości roletach lub markizach – sprawdź naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.