Brudna markiza – czy można wymienić jej poszycie?

Posiadacze pięknych, przydomowych tarasów często decydują się na montaż praktycznej, a zarazem eleganckiej markizy, aby móc bez przeszkód cieszyć się wspaniałą pogodą i nie martwić się uciążliwymi promieniami słonecznymi czy niespodziewanymi opadami. To zadaszenia mogące spełniać swoje zadanie przez długi czas, które jednak narażone są na powstawanie różnego rodzaju zabrudzeń. Kiedy markiza po wielu latach użytkowania traci swój doskonały wygląd, wiele osób zastanawia się, czy można wymienić jej poszycie, tak aby znów cieszyła niebanalnym stylem.

Regularna pielęgnacja markizy kluczem do wieloletniej trwałości

Najważniejszym krokiem, by odpowiednio dbać o wygląd poszycia markizy, pozostaje jego regularne czyszczenie. Do prawidłowej pielęgnacji wystarczy czysta woda z detergentem takim jak płyn do prania delikatnych tkanin albo specjalny preparat do mycia materiałów tego rodzaju. Poszycie należy nasączyć w zabrudzonych miejscach, a następnie dokładnie spłukać, w szczególności pozbywając się pozostałości zastosowanego detergentu. Wyczyszczony materiał koniecznie trzeba pozostawić w pozycji rozłożonej do całkowitego wyschnięcia – w przeciwnym razie może pojawić się problem w postaci pleśni.
W przypadku większych markiz warto posłużyć się drabiną oraz myjką ciśnieniową, aby dosięgnąć trudno dostępnych plam – nie należy przy tym zapominać o regulacji ciśnienia wody, by nie uszkodziła ona poszycia.

Zmiana zabrudzonego poszycia na nowe

Systematyczne czyszczenie markizy jest więc niezwykle ważne, ale niekiedy, najczęściej po wielu latach użytkowania, poszycie bywa bardzo zabrudzone. Wówczas można zdjąć materiał z konstrukcji – wiele osób decyduje się bowiem na jego całkowitą wymianę na nowy model. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy poszycie jest już bardzo wysłużone, co dodatkowo daje możliwość odświeżenia aranżacji tarasu poprzez zakup innej tkaniny w odmiennym stylu.

Wymiana brudnego poszycia markizy jest zatem możliwa, ale jeśli chcemy mieć całkowitą pewność, że dotychczasowy materiał zostanie prawidłowo zdjęty, a nowy odpowiednio zamontowany, warto skorzystać z pomocy fachowców. W ofercie Grako Home Design w Warszawie znajdziesz więc usługę wymiany poszycia markizy tarasowej na nowe – gwarantujemy profesjonalny montaż, dzięki któremu zadaszenie będzie Ci służyć przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.